KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cinsel İstismar ve Taciz Konulu Seminer Yapıldı

Cinsel İstismar ve Taciz Konulu Seminer Yapıldı

Cinsel istismar ve taciz konulu seminer, Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu´nun katılımlarıyla yapıldı. İlimizde görev yapan rehber öğretmenlerine yönelik yapılan semineri Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakultesi Öğretim Üyesi  Yar. Doç. Dr Fatih Birtek verdi.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,rehber öğretmenlerin idareye yardımcı olmalarını isteyerek, ”İlimizde sıkıntılı bir süreç yaşadık. Olumlu veya olumsuz yaşam devam ediyor. Olumsuzluklarla yaşamayı, yaşayabilmeyi öğrenmeliyiz. Bunun yanında baş edebilmeyi de psikolojik anlamda bilmeliyiz. Konuşulacak çok şey var. Bu olumsuzluklar bizim, bizde bir düzen kurup bu sorunu yok etmenin yolunu bulacağız. Millet olarak ifrat ve tefrit noktasında ayar tutturamıyoruz.

 

İşimiz zor, bu meslekte telafi şansımız yok. Süreç içerisinde öğrencilerimiz akıp gider, bir daha da dönüşü olmaz. Çıkan, çıktığı ile gider. Bu çocuklar bizim çocuklar, biz dışardan iş yapmıyoruz, biz imal bir mamul üretmiyoruz. Biz kendi toplumumuzu hazırlıyoruz, gelecek inşa ediyoruz. Şikâyet etmek eğitim camiasının kârı değil. Bir örnek vereyim. Öğretmenligi anneliğe benzetirim, anneler hep kendilerinden fedakarlık yaparak tükenirler. Öğretmenlikte tükenmişliğe talip olma mesleğidir." dedi.

 

Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakultesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr Fatih Birtek ise "Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, toplumlar bakımından ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmakta. Cinselliğin genel ahlak veya adap degil; bireysel bir özgürlük olarak görülmeye başlamasıyla, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlarda ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşanmıştır” diyerek sözlerini tamamladı.  

 

Seminere katılımlarından dolayı Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakultesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr Fatih Birtek’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu çiçek takdim etti.

 

31-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.