KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Hazırlamış Olduğu Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Hazırlamış Olduğu Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Hazırlamış Olduğu Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan çevre bilincini artırılmasını amaçlayan kitap öğrencilere dağıtıldı.

Kocasinan 60.Yıl Mehmet Sepici İlkokulunda gerçekleşen törende, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ”Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, eğitimcilere, yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden ve her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Bu durumda; şimdi ve gelecek kuşakların temiz hava soluyabilmeleri, sağlıklı ve temiz su içebilmeleri, kırlarda çocuklarımızın rahatça oynayabilmeleri, topraklardan bol ve bereketli ürün alınabilmesi için bireylerin, tek tek ve örgütlü bir şekilde sorumluluklarını bilmeleri ve ona göre davranmaları gerekmektedir. Geleceğini düşünen herkes çevreyi temiz tutmalı ve korumalıdır. Çevreyi temiz tutmanın yolu bireysel sorumluluk duygusundan, çevre bilincinin oluşmasından, oluşturulmasından geçer.

Çevre bilincine sahip olmak, temel insan haklarının eşitlik ve adalet ilkelerini içine alan çağdaş insan davranışlarının çerçevesini oluşturmaktadır. Çağdaş insanın çevre bilinci, kendi içinde duyduğu bireysel sorumluluk duygusunu etrafındaki insanların da duyması için çaba göstermeyi de gerektirmektedir.” Diyerek sözlerini tamamladı

Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu ise yaptığı konuşmada ”Dünyanın oluşumunda Allah’ımızın bizlere bahşettiği güzelliklerimizi, kaynaklarımızı korumak zorundayız.  Sizlerde bu ülkenin geleceği olan öğrencilerimizin bu koruma bilincine sahip olması için bakanlığımız böyle çalışma yapmaktadır.” dedi

Tören kitapların dağıtımı ile sona erdi.

 

28-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.