KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Burcu Karnesini ve Takdir Belgesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun Elinden Aldı.

Burcu Karnesini ve Takdir Belgesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun Elinden Aldı.

Kocasinan ilçesi Servet Akaydın Ortaokulu  5´inci sınıf öğrencisi olan ve hastalığı yüzünden eğitimine evinde devam eden Burcu Paksoy, karnesini aldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "54 öğrencimize evde ders veriyoruz" dedi. 

 

Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Kocasinan Rehberlik Araştırma Müdürü Mahmut Işıkgöz, Servet Akaydın Orta Okul Müdürü Hayati Bekar katıldı.

 

Kocasinan ilçesi Servet Akaydın Ortaokulu´nda 5´inci sınıf öğrencisi olan 14 aydır gördüğü lösemi tedavisinden dolayı evinde eğitimi devam ettiren Burcu Paksoy, karnesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu´ndan aldı. Küçük Burcu´yu evinde ziyaret edenİl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Burcu´nun ailesi ile sohbet etti. Tedavisi devam eden Burcu´ya karnesi ile birlikte aldığı Takdir Belgesi´ni de veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Burcu ile yakından ilgilendi.

 

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri genelinde 54 öğrenciye evde ders verildiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Evde eğitim gören bir çocuğumuzun karnesini vermek üzere burada bulunmaktayız. Bu karneyi Burcu’ya evde vermemizin sebebi evde eğitim alan en başarılı öğrencilerimizden olmasıdır. Burcu Takdir belgesi aldı. Ailesi Burcu’nun tedavi sürecinin iyi yönde ilerlediğini belirtti. Seneye sonuçlanacağını söylediler. Kayseri sağlık sektöründe çok iyi durumda Burcu’nun Erciyes Üniversitesi’nde bu tedaviyi görmesi şanslı olduğunu göstermektedir. İlimizde yaklaşık 54 kadar evde eğitim veriyoruz hasta çocuklarımıza bunların arasında lösemi hastası olan çocuklarımızda var. Sosyal devlet olmanın gereğini de Ülkemiz son zamanlarda ciddi anlamda bir mesafe kaydetti. Temel ders öğretmenlerimiz Burcu’nun evine gelip burada birebir Burcu’ya ders veriyorlar. Bu şekilde 54 öğrencimize de ders vermekteyiz" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Burada bir farkındalık oluşturmak istedik bu öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gündeminde. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çocukları takip etme durumundayız. Bu takipte özellikle İlçe Milli Eğitim müdürlüklerimiz ve rehberlik araştırma müdürlüklerimiz takipçisidir. Bu çocukların bizim çocuklarımız olduğunu göstermek noktasında karneyi vermeye geldik çok mutlu olduk Burcu’yu görmekten ve Burcu’nun başarısından dolayı öğretmen arkadaşlara da teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Burcu Paksoy´un babası Reşit Paksoy da, "Gittiğimiz her kurumda kapılar bize açıktı. Hiçbir sıkıntı olmadı. Özellikle öğretmenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, başarılı öğrenci Burcu Paksoy’a çeşitli hediyeler verdi. 

   

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.