KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Ödül Töreni Yapıldı

Bu Benim Eserim Ödül Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10’uncusu düzenlenen  ´Bu Benim Eserim´ proje sergisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Kadir Has Kongre Merkezi´nde düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Kayaaslan, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan, İl Milli Eğitim Şube Müdür Osman Şekerci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu öğrencilere seslendi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Eskiden babalarımız, annelerimiz icat çıkarma derlerdi. Hiç bıkmadan bir icat çıkarmaya devam edin. Elbette birisi tutacaktır. Birisi tutmazsa öbürü tutar. Bu alışkanlığınızdan sakın vazgeçmeyin. Bu alışkanlığınıza memleketimizin ciddi anlamda ihtiyacı var. Bunu da sadece kendi memleketiniz olarak görmeyin. Mirasçısı olduğumuz Osmanlı topraklarının bir anlamda buna ihtiyacı var. Bu yük ve sorumluluk hepimizin sırtındadır. Bunun bilinci ile icat çıkarmaya devam edin. Burada bir takım kriterlere göre derecelendirme söz konusudur. Derecenin haricinde sizin başlı başlına bu işi yapmış olmanız, her türlü birinciliğin üzerindedir. Bu iş bugün olmaz da yarın olur" ifadelerini kullandı.

 

Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ise, "Önemli olan bu yarışmaya katılmaktır. Önemli olan mucitliğini ortaya koyan çocuklarımızın bu yarışmalara katılmasıdır. Bugün birinci olmaz ama başka zaman birinci olur. Hiç kimse bundan dolayı üzüntüye kapılmasın. Önemli olan bu yarışmalara katılıp projelerini ortaya koymasıdır. Ben bu projenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

 

Konuşmaların ardından 50 proje içerisinde dereceye giren 6 öğrenciye ödülleri verildi. Ödül töreninde Matematik dalında birinci olan Gülsün Çelik heyecanlanıp duygulanınca Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı tarafından telkin edildi. 

 

Dereceye giren öğrenciler matematik dalında, birinci Nevşehir ilinden Gülsün Çelik, ikinci İlimizden Melih Şahin, üçüncü Nevşehir ilinden Umut Erdoğdu oldu.

 

Fen bilimleri dalında birinci İlimizden Mehmet Sezer İnan, ikinci Nevşehir ilinden Ebubekir Gönenç, üçüncü ise Yozgat ilinden Ezgi Çakıroğlu  olmuşlardır.

 

Törenin sonunda katılan tüm öğrencilerle protokol üyelerinin hatıra resmi çekimi ile sona erdi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.