KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Bölge Sergisi Açıldı

Bu Benim Eserim Bölge Sergisi Açıldı

“Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasının bölge sergisi 7 ilin öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla ziyarete açıldı. Açılış öncesi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehteran ekibi ve Beyaz şehir İMKB Ortaokulu halk oyunları ekibi gösterilerini sundular. Hacivat ve Karagöz gösterisinde ise öğrencilere ve katılımcılara proje hakkında bilgi verildi. 

 

Programa Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Tomarza Kaymakamı Engin Uysal, Yozgat Çayıralan Kaymakamı Adem Başoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kadir Has Kongre Merkezi´nde düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

 

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, “Milletimiz genç bir nüfusa sahip olmakla birlikte aslında genlerinde üstün zekâya sahip insan varlığını da barındırıyor. Tabi hal böyle olunca bu üstün zekâ ve dâhiliğin ortaya çıkarılması bir takım çabaları gerektiriyor. Bugün de bu çabalardan bir tanesine hep beraber şahit olacağız. Yaklaşık 7 ilden 50 proje takdire layık görülmüş ve değerlendirmeye layık görülmüştür. Bu 50 projeden de tabi ki üçer tane proje değerlendirilip Ankara’ya gönderilecektir. Burada özellikle şunu vurgulamak isterim. Önemli olan bu yarışmalara katılabilmektir. Bu yarışmada değerlendirmeye layık görülmektir. Yoksa bu yarışmada birinci, ikinci veya üçüncü olmak önemlidir ancak çok fazla önem taşımaz. Önemli olan bu cevherleri ortaya çıkarmaktır. Bir hazine keşfedilmediği sürece hiçbir anlam taşımaz. İnanıyorum ki bu insan hazinemizi bu projelerle ortaya çıkaracağız. Biz ne kadar iyi, dahi insan yetiştirebilirsek geleceğe de o şekilde emin adımlarla ilerlemiş oluruz" diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "Bu etkinlik sadece Kayserimizi ilgilendiren bir etkinlik değil bölgemizde 7 ilimizi ilgilendiren bir etkinliktir. ‘Bu benim eserim’ proje yarışması Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu yıl onuncusu gerçekleştirilmektedir" ifadesinde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bölgemizden yaklaşık 1212 tane proje müracaatı yapıldı. 250 tanesi bilim kuruluna geldi ve bunun 50 tanesi de sergilenmeye layık görüldü. Bu 50 projenin 30 tanesi Fen Bilgisi projesi, 20 tanesi de matematik projesidir. Bu 50 projenin içerisinden üçer tane matematik ve fen olma üzere Ankara’da final yarışmasına katılacaktır. Tabi burada alınan birincilikler, ikincilikler, üçüncülükler bunlar göreceli kavramlardır. Bu projeye katılmak başlı balına bir emektir diye düşünüyorum. Ülkemizin geleceğinin bu tip yaklaşımlarla, projelerle olacağını biliyoruz. Bütün ilim, bilim, eğitim dünyasının ortak görüşünün bu olduğu kanaatindeyiz. Bu vesileyle bizde Kayserimizde, hem bölgemizde hem de ülkemizde ilk olarak gerçekleştirdiğimiz STEM projemiz var ki bu inşallah memleketimizin geleceğine farklı bir vizyon katacaktır. Ülkemiz adına dünya çapında da çok güzel işlere imza atıyorlar" dedi.

 

Konuşmaların ardından serginin kurdelesi Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Tomarza Kaymakamı Engin Uysal, Çayıralan Kaymakamı Adem Başoğlu tarafından kesildi.

 

İki gün açık kalacak sergide dereceye giren öğrencilerin ödülleri 06 Mayıs günü saat 14.00 de törenle verilecek.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.