KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Seyyahları Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Kayseri Bilim Merkezi ve AGÜ Sümer Kampüsünü Ziyaret Etti.

Bilim Seyyahları Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Kayseri Bilim Merkezi ve AGÜ Sümer Kampüsünü Ziyaret Etti.

Müdürlüğümüzce uygulanan Bilim Seyyahları projesi kapsamında ilçelerimizdeki 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin akademik motivasyonlarını artırmak ve yükseköğretim kurumlarını tanımalarını sağlamak hedeflenmektedir. 

Proje kapsamındaki 11. ve 12. Sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimiz okul dışı öğrenme ortamlarından biri olan Kayseri Bilim Merkezini ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz burada sergilenen araç ve gereçleri uzmanlar rehberliğinde deneyimledi. 

Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü'nde Dr. Burak Kaan Demirtaş tarafından lise öğrencilerine Ekonomi bölümü anlatıldı. Model Fabrika ziyareti gerçekleştirildi. AGÜ Mimarlık bölümünden Öğretim Görevlisi Dr. Sinan AKYÜZ ile Moleküler Biyoloji ve Genetik, Bilgisayar Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler bölümlerinden öğrenciler eşliğinde kampüs turu gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz aynı zamanda kampüste bulunan müzeyi ve kütüphaneyi de ziyaret ettiler.

01-12-202301-12-202301-12-202301-12-2023

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.