KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Benim Şehidim, Benim Ailem Projesi Çerçevesinde 16 Şehit Ailesi Ziyaret Edildi

Benim Şehidim, Benim Ailem Projesi Çerçevesinde 16 Şehit Ailesi Ziyaret Edildi

Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin yürüttüğü ´Benim Şehidim, Benim Ailem´ projesi çerçevesinde 16 şehit ailesi ziyaret edildi. 

 

Kilim Sosyal Bilimler Lisesi´nin yürüttüğü ´Benim Şehidim Benim Ailem´ Projesi kapsamında öğrenciler ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz idarecileri 16 şehit evine ziyarete gittiler. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Diyarbakır´da şehit düşen Astsubay Burhan Kaplan´ın Ağırnas mahallesindeki baba evi oldu.

 

Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahamettin Karaköse, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Özkan, Okul Müdürü Abdulvahap Gökalp ve öğrenciler katıldı. Ziyarette şehit Burhan Kaplan´ın babası Aytünel ve annesi Havva Kadın Kaplan´a Kur´an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. Dua edilmesinin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesi ile ziyaret sona erdi.

 

Ziyaretle ilgili olarak açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bizim şehit ailelerine bir vefa borcumuz var. Şu anda Benim Şehidim Benim Ailem projesi kapsamında 16 şehit ailesi ziyaret ediliyor. çocuklarımızın milli ve manevi duygularının gelişmesi açısından çok önemli bir proje. Bu milletin bu topraklara nasıl geldiğini, neler yaşadığını daha iyi görebilmeleri açısından iyi bir proje. Ben bu projeyi hayata geçiren öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah´tan rahmet, yakınlarına baş sağılığı diliyorum. Şehitlik peygamberlik makamından sonra gelen en yüksek mertebe. Peygamber efendimize komşu olan bu makamda bulunan şehitlerimizin şefaatinden Allah bizi mahrum etmesin" diye konuştu.

 

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.