KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Açıklaması

Nakil İşlemleri
Basın Açıklaması

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

 

Sayı: 84037561-200-E.10428003                                                                   15.10.2015

Konu : Nakil İşlemleri

 

İlgi   : a) 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu.

         b) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.

 

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri ilgi (a) Kılavuz ve ilgi (b) Yönetmelik hükümlerine göre yapılmıştır. 

Bu süreçte bazı öğrencilerimiz bir örgün ortaöğretim kurumunda öğrenim görmek yönünde tercihte bulunmalarına rağmen taban puan sınırlaması ve kontenjan sorunu nedeni ile  açıköğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Bu durumdaki öğrencilerimizin Bakanlığımıza yoğun başvuru ve talepleri doğrultusunda yeni kontenjanlar oluşturulmuş ve kendilerine 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabilme hakkı tanınmıştır.

Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleriyle birlikte  taban puan ve açık kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek e-Okul üzerinden sonuçlandırılacaktır. 

Özellikle açıköğretim lisesine yönlendirilen bu öğrencilerin örgün ortaöğretimden daha fazla uzak kalmamaları ve oluşturulan kontenjanlar doğrultusunda eğitim öğretime devam etmeleri uygun bulunmuştur.

Herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince öğrenci ve velilerine gerekli rehberlik ve yönlendirmenin yapılması hususunda 

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

 

Nabi AVCI

Millî Eğitim Bakanı

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.