KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızca Tüm Sınıf ve Kademelere Ücretsiz Yardımcı Kaynak Desteği

Bakanlığımızca Tüm Sınıf ve Kademelere Ücretsiz Yardımcı Kaynak Desteği

Bakanlığımızca Tüm Sınıf ve Kademelere Ücretsiz Yardımcı Kaynak Desteği    

 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER, Bakanlık olarak "Okullarda tüm sınıf ve kademelere ücretsiz yardımcı kaynak desteği sağladıklarını ifade etti . Ayrıca yardımcı kaynaklar hakkında bir takım söylemler var. Millî Eğitim Bakanlığı ve hükümetimiz yıllardan beri tüm okullar, tüm sınıflar ve kademelerde eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için kitapları ücretsiz olarak dağıtıyor. Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu ders kitaplarına ilaveten her ayın ilk haftasında dağıtılan destekleyici yardımcı kaynak etkinlik kitapları, fasiküller öğretmenlerimizin kullanacağı materyallerle ilgili ciddi çalışma yaptık. Her ayın ilk haftası bunları elektronik ortamda tüm öğrencilerimizin, tüm öğretmenlerimizin kullanımına ücretsiz açıyoruz." dedi. 

Eğitimle ilgili destekleyici materyalleri Bakanlık olarak kendilerinin üreteceğini anlatan Özer, "Bunları vatandaşlarımızın erişimine ücretsiz açacağız. İl millî eğitim müdürlüklerimizde bunları basarak özelikle sosyo ekonomik düzeyi düşük kesimlere ücretsiz olarak ulaştıracağız. Dolayısıyla öğrencilerimiz, özellikle velililerimiz, kesinlikle yardımcı kaynak almasınlar. Millî Eğitim Bakanlığının yayınladığı bu kaynakları takip etsinler. Millî eğitim müdürlüklerimiz de takip etsin." diye konuştu.

 

 

Site Adresi : http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.