KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçek Başkanlığında Toplandı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçek Başkanlığında Toplandı

Bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, temel stratejileri belirlemek, il eylem planlarını hazırlamak, onaylamak ve uygulanmasını takip etmek ve değerlendirmek üzere oluşturulan "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu" 4'üncü toplantısı Valimiz Sayın Gökmen Çiçek Başkanlığında yapıldı. 

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek'in yanı sıra Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Altun, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Yılmaz, Vali Yardımcıları Abdullah Kalkan, Adnan Türkdamar, İl Emniyet Müdürü Kâmil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hakan Dedebağı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, adli birimler, emniyet ve jandarma teşkilatının temsilcileri katıldı. 

 

Valimiz Sayın Gökmen Çiçek toplantıda yapmış olduğu konuşmada, tüm kurum ve kuruluşlarımızın gelişen, değişen şartlar karşısında yeni programlarla, yeni projelerle bağımlılıkla mücadeleyi sürdürmeleri gerekliliğini vurgulayarak, bu konuda tüm kurumların birbiri ile uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışmasının önemli olduğunu ifade etti. 

 

Bağımlılıkla mücadelede ailenin önemine değinen Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, "Özellikle "En İyi Narkotik Polisi; Anne" projesi kapsamında eğitimlerimize devam etmekteyiz. Okullarımızda bu tür eğitimlere önem veriyoruz. Ayrıca, Gezici Narko Eğitim Aracı ve Kurumsal Narko Web projesi çalışmalarımız da  devam etmektedir. Vatandaşlarımıza bir söz vermiştik, bu şehirde uyuşturucu sattırmayacağız, uyuşturucunun kökünü kazıyacağız demiştik. Bu sözümüzü yerine getirmek için çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz." diye konuştu.

 

Vali Çiçek ayrıca 2023 yılında bir önceki yılın ilk 9 ayına göre emniyet birimlerimizin iki kat başarı elde ettiklerini görüyoruz. Başta emniyet teşkilatımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi 

 

Uyuşturucuyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM) tarafından yapılan sunumların ardından, karşılıklı görüş alışverişinin alınması ile sona erdi 

 

14-11-202314-11-202314-11-202314-11-2023

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.