KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Ziyaretleri Devam Ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ‘Aile Ziyaretleri’ Projesi kapsamında Sümer Anadolu Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi Sümeyye Güpse Bayram’ı ziyaret etti. 
Aile Ziyaretleri Devam Ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen ‘Aile Ziyaretleri’ Projesi devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, proje kapsamında Sümer Anadolu Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi Sümeyye Güpse  Bayram’ı ziyaret ederek ailesi ile sohbet etti.

 

Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Kocasinan  Belediyesi Meclis Üyesi Ender Çavuş, Sümer Anadolu Lisesi Müdürü Murat Şimşek, Öğretmenler Şengül Karaaslan, Kemal  Gülenay  katıldılar. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nu amcası Cevdet Bayram’la birlikte karşılayan Sümeyye Güpse‘nin Babaannesi Semiha Bayram, Halası Saime Başkal ve Yengesi Emine Bayram’da hazır bulundular.

 

Şuanda kadar proje kapsamında Kayseri’de 55 bin 726 ailenin ziyaret edildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, “Kayseri’de 55 bin 726 aile öğretmenlerimiz tarafından ziyaret edildi. Bu proje bizim çok önemsediğimiz ve çok değer verdiğimiz bir projemizdir. Okul, aile ve çevrenin ilişkisi ve bütünlüğü ne kadar güçlü olursa bunun eğitime yansıması da o kadar güçlü olur diye düşünüyoruz. Bunun yansımalarını da çok net görüyoruz. Kayseri’de velilerimizin ve çocuklarımızın okulu sahiplenmesi ve aile duygularının gelişmesi açısından da çok önemli bir yer işgal ediyor. İnşallah bizim önemsediğimiz ve üzerinde olacağımız ve çok değer verdiğimiz bir projemiz olarak değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, “Bugün Sümer Anadolu Lisesi’nde okuyan 12’inci sınıf öğrencimiz Sümeyye Güpse’nin evindeyiz. Bizim açımızdan Sümeyye Güpse çok özel bir öğrenci. Bana da benzeyen çok tarafları var. O da küçük yaşta annesini kaybetmiş. Bizde küçük yaşta annemizi kaybetmiştik. Benim için böylede duygusal bir tarafı oldu” dedi.

 

Sümeyye Güpse’nin halası Saime Baykal da, ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne böyle bir projeden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüze ayrıca teşekkür ediyoruz. Kızımızı seçtikleri ve kendilerini evimizde ağırlama fırsatı verdikleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu projelerin devamı gelir” diye konuştu.

 

Sümeyye Güpse Bayram ise, “Üzerimdeki heyecanı atlatamadım. Zaten sınav stresi de var. Sınava da çok az kaldı. Başvurular başladı. Benim de olmak üzere herkesin morali düşmüş şekilde. Beni seçtikleri için teşekkür ediyorum. Ziyaretleri moral kaynağı oldu” şeklinde konuştu.

 

Sümeyye Güpse Bayram ziyaretin sonunda kendi yaptığı meşhur çerkez velibah böreğini Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve misafirlere  ikram etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, Sümeyye Güpse Bayram’a hediyesini vererek başarılar diledi.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.