KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerinin Bilgi Kontrolleri Hakkında

8. Sınıf Öğrencilerinin Bilgi Kontrolleri Hakkında

 

Denklik belgesi bulunan öğrencilerin öncelikli olarak kayıtlı oldukları okul müdürlüğünce e-Okul Sistemi/İlkokul Ortaokul Öğrenci İşlemleri/Denklik ve Sınıf Yükseltme/Denklik İşlemleri ekranından Denklik kayıtlarının doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi sağlanacaktır.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen öğrenciler için denklik işlemi yapılmadığından bu öğrencilerin okul müdürlüklerince e-Okul Sistemi/İlkokul Ortaokul Kurum İşlemleri/Giriş Ekranı/Eski Dönem Ağırlıklı Not Ortalamaları ekranından K.K.T.C.'de eğitim gördükleri yıllara ait yıl sonu notlarının 100'lük sisteme çevrilerek girilmesi gerekmektedir.

 

Yukarıda yapılan açıklamalar ile birlikte 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı merkezi sınavda, bilgi eksikliği oluşmaması adına okul müdürlüklerince gerekli kontroller yapılırken;

     - Denklik kaydı bulunan öğrencilere yönelik okul müdürlüklerince e-Okul Sistemine Denklik kayıtlarının doğru ve eksiksiz girilmesinin sağlanması,

    - e-Okul Sistemi/Bakanlık MEM İşlemleri/Notlar ve Duyurular ekranında yer alan "Yazdır" butonunda bulunan "8. Sınıf Fotoğrafı Olmayan Öğrenci Sayıları" raporunun il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince düzenli olarak kontrolleri yapılarak Fotoğrafı bulunmayan öğrencilerin kayıtlı olduğu okulların uyarılarak Fotoğraf girişlerinin sağlanması gerekmektedir.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.