KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı’nın Saygıdeğer eşi Ayşe Kamçı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen programa katılarak kadınlarla bir araya geldi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nda düzenlenen programa, Saygıdeğer Hanımefendi Ayşe Kamçı, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve eşi, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ve eşi, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın eşi Perihan Elmalı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile kadınlar katıldı.

 

8 Mart Dünya Kasınlar Günü Kutluma Programı kapsamında ilk olarak enstitüde çalışan kadınlar tarafından hazırlanan “Kadın ve Emek” adlı el sanatları sergisini gezen, Saygıdeğer Hanımefendi Ayşe Kamçı, emeği geçen tüm kadınlara teşekkür etti. Sergiyi gezerken kadınlarla sohbet eden Saygıdeğer Hanımefendi Ayşe Kamçı kadınların, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları olduğunu vurgulayarak, Ülkemizde her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın sayısının artmasının övünç kaynağı olduğunu ifade etti.

 

Akabinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, "Kadın anadır. Kadın her şeyimizdir. Kadının olmadığı yerde düzenin ve tertibin olmadığını hepimiz biliriz. Efendimiz, ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ buyurmuş. Bir eğitimci gözüyle baktığımız zaman bir erkeği eğitirseniz 1 kişiyi eğitmiş olursunuz. 1 kadını eğittiğiniz zaman onun çocuklarını, onun çocukları bir toplumu, toplumda diğer insanları eğitir. Kadınlar Günü’nün hepinize kutlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

Tören Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü’ndeki kadınların hazırlamış olduğu “Kadınlar Firarda” adlı tiyatro oyununun izlenmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve eşi Perihan Elmalı, günün anısına Saygıdeğer Hanımefendi Ayşe Kamçı’ya hediye takdimi ile sona erdi.

 


09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.