KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı

20-21-22 Mayıs tarihleri arasında ilimizde 6. düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmalarının açılış töreni yapıldı
6. Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı

20-21-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında ilimizde 6. düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmalarının açılış töreni yapıldı.

 

Tören Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmalara geçildi. Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Ali Şahan ”Sizleri Kayseride ağırlamaktan onur duymaktayız. Bu yarışma Kuran öğrenme ve öğretme yolunda önemli bir etkinliktir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, ”İmam Hatip mezunu Cumhurbaşkanı olan bir memlekette yaşıyoruz. İmam Hatip mezunu birçok devletin üst kademesinde insanlar var. Siz gençlerden beklentimiz, bunları örnek alarak memleketin geleceğinde bizlerde varız demeniz. Bu gibi çalışmalar sizin gelece hazırlanmanızda önemli rol oynayacaktır. Bu yarışmaların Kayseride yapılması bizlere gurur vermektedir. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

 

Birinci gün İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arası Arapça şiir okuma, Arapça hikâye canlandırma, Arapça çocuk şarkıları yarışmaları yapılarak ödülleri dağıtıldı.

 

 

6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı6.Uluslararası Arapça Yarışmaları İlimizde Başladı

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.