KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kayseri’de coşkulu bir şekilde başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kayseri’de coşkulu bir şekilde başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kayseri’de coşkulu bir şekilde başladı. Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümü kutlamaları Vali Sayın Süleyman Kamçı’nın makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

 

Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulması ile dün başlayan ve bugünde Valilik makamında devam eden kutlamalar kapsamında yapılan Tebrikat Töreni´ne, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Ercan Teke,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün başta olmak üzere mülki ve askeri erkân, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Cumhuriyet Meydanı’nda devam edildi.

 

Vali Sayın Süleyman KAMÇI, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik üstü açık bir araca binerek vatandaşların bayramını kutladı.

 

Vali Sayın Süleyman KAMÇI, yaptığı konuşmada sözlerine, “Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıldönümü, milletimiz ve milletimizin mevcudiyetine muhtaç olan insanlık için; esenliklere, güzelliklere vesile olması adına kutlu olsun! ” diyerek başladı.

 

Osmanlı Devleti ile 3 kıtada 600 yıl boyunca, barış ve huzur içinde hükümranlık kuran büyük Türk Milleti’nin, 19. Yüzyılın sonlarına geldiğinde, dünyada ortaya çıkan gelişmelere uyum gösteremediğini ve 100 yıllık döneminde savaşlar, ayaklanmalar ve ihanetlere uğradığını ifade eden Vali Sayın Süleyman KAMÇI, sözlerine şöyle devam etti.

 

Milletimiz, dünyanın gördüğü en yıkıcı savaşlardan birinin sonrasında dahi, ne kadar zor ve çetin şartlar altında olursa olsun hiçbir dayatmayı kabul etmeyeceğini tüm cihana göstermiştir. Kurtuluş Destanımız, sadece bizim milletimizi kurtarmamış, bu dik duruş, işgal altında ve sömürge haline gelmiş milletlere de örnek olmuş, umut olmuştur. Büyük Önder, yeni kurulacak devletin yönetim şeklinin millet egemenliği esasına dayalı, bir yönetim şekli olan Cumhuriyet olması gerektiğine inanmaktaydı. Cumhuriyet, yönetenlerin din, kan, asalet yerine halkın oylarıyla belirlendiği bir yönetim sistemidir. Demokratik seçimlerle yönetenlerin belirlendiği, en insani yönetim tarzıdır. Asil milletimiz Cumhuriyeti benimsemiş, onun getirdiği değerlere sımsıkı sarılarak bugüne kadar onu ayakta tutan yegâne güç olmuştur. Kutsal değerlerimiz uğruna geçmişten bugüne dek canlarını feda eden şehitlerimizle, gazilerimizle gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki, onların fedakârlıkları ve kahramanlıkları sayesinde bugün, bir arada coşku ve sevinç içerisinde Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bize insanca yaşayabildiğimiz demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne dayalı Cumhuriyet Türkiye’sini hediye eden Büyük Önder Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla son Türk yurdu olan Anadolu’yu ebedi olarak bize yurt yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, siz değerli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını bir kez daha kutluyorum.” diye konuştu.

 

Kalabalık bir vatandaş grubunun izlediği törende halk oyunları gösterileri sunuldu, bazı öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

 

Öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, askeri birlikler ve kolluk kuvvetlerinin yer aldığı tören kortejinin merasim geçişiyle sona eren törenin ardından Vali Sayın Süleyman KAMÇI, tören alanına gelen vatandaşların ve çocukların bayramını kutladı.

 

 

29-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-201829-10-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.