KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşku İle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşku İle Kutlandı.

 24 Kasım Öğretmenler Gününü Coşku İle Kutlandı.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci´nin Atatürk Anıtına çelen bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Kayser İl Kültür Müdürlüğü Tiyatro Salonunda Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.  Buradaki programa, Valimiz Sayın Şehmus Günaydın Milli Eğitim Bakan Danışmanı Sayın İpek Coşkun, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Çek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci, İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Kulular,İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Hüseyin Bekmez,Melikgazi Kaymakamı Sayın Erkaya Yırık, ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı. Etkinlikler; Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı

Valimiz Sayın  Şehmus Günaydın yaptığı konuşmada Kayseri’de eğitim konusunda öğretmenlerin işinin kolaylaştırmak için süratle çalışacaklarını söyledi. Eğitimde kaliteyi yükseltme yolunun tekli eğitim sisteminden geçtiğine değinen Valimiz Sayın Şehmus Günaydın, “Biliyoruz ki öğretmenlik gücünü sevgiden ve fedakârlıktan alan bir meslektir. İşinizi sevmiyorsanız ve fedakârlık yapmayı göze alamıyorsanız bu mesleği yapamazsınız. Dokunduğunuz kişiler ve gençler bizim geleceğimizin teminatıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği çocuklar bunlar. Bunların iyi yetişmesi ve dünyayla rekabet edebilmemiz için bizlerin sizlere daha çok destek vermesi lazımdır. Kayseri’de göreve başladığım ilk gün bir okula gittim ve maalesef ki okulu görünce de burada yapmamız gereken çok şeyin olduğunu gördüm. Elbette ki çok güzel şeyler yapılmış. Bizim yapacağımı en önemli şey süratle Kayseri’de tekli eğitim sistemine geçmek olacaktır. Sınıf mevcudunu 40 kişilerden 2023 vizyonumuz olan 24 kişili sınıflara çekmek olacaktır. Biz bunları yaptığımız zaman sizlerin işlerini daha da kolaylaştıracağız. Eğitimde kaliteyi yükseltmenin yolu da öncelikle sınıf mevcutlarını normale döndürmektir. Bunun alt yapısını hızlı bir şekilde tamamlayıp sizin işinizi kolaylaştırmamız lazımdır” diye konuştu.

 Milli Eğitim Bakan Danışmanı Sayın İpek Coşkun ise; vizyon belgesinin hayata geçirebilmesi için ortak çalışmanın esas olduğunu ifade etti. Sayın İpek  Coşkun, “Bakan beyin size çok selamlarını getirdim. Bakan bey Kayseri ziyaretinden dönüşünde enerjisini görünce dedim ki ´ziyaret çok güzel geçmiş´. Bize çok istekli ve enerjik bir şekilde anlattı. Sizler, bizim için her zaman çok değerlisiniz. Vizyon belgesinin her bir satırının hayta geçirilmesinde sizin desteğiniz olmazsa biz bakanlık olarak hiçbir şey yapamayız. İşimiz hiç kolay değil. Bunu biz kabul ediyoruz. Vizyon maddelerini sıralarken bunları nasıl yaparız gibi çok düşündük. Biz sizlerden doğru enerjiyi aldığımız vakit güzel projelere imzamızı atabiliriz” dedi


İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci de ülkeyi yarınlara ulaştıracak geleceğin öğretmenlerden geçtiğini belirterek; “Biliyorum ki öğretmen için gözleri gülen öğrenci, başarıya ulaşması için vesile olduğu genç ve hayatına dokunduğu her fert mutluluktur. Fedakarlıkla, sevgi ve sabırla yapılan ´iyi ki öğretmenim´ denilen bir meslektir. 2023 Eğitim vizyonuna ulaşma hedeflerine ulaşma da baş aktör öğretmenlerimizdir. Ülkemizi yarınlara ulaştıracak gelecek öğretmenlerimizin çabasıyla kurulacaktır” ifadelerine yer verdi.
Program, 17 aday öğretmenin yemin etmesi, emekli öğretmen Recep Koyuncu ve göreve yeni başlayan öğretmen Özlem Turanın  konuşmalarının ardından, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin gösterileri ile devam etti. Oratoryo gösterisinde Özel öğretim öğrencisi Beyza Kılıçaslan ın sahne performasyon u izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Emekli öğretmenlere ve hafta içerisinde düzenlenen etkinliklerde dereceye girenlere plaket takdimi ile son buldu.

24-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.