KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Bin Fidan Topraklı Buluştu.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında Orman Haftası dolayısıyla 12 bin fidan dikildi. 
12 Bin Fidan Topraklı Buluştu.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında Orman Haftası dolayısıyla 12 bin fidan dikildi.


Belsin-Tınaztepe mevkiinde düzenlenen etkinlikte konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, ormanın insan hayatı için önemini vurgulayarak, “Bildiğiniz gibi bu hafta orman haftası. Melikgazi Belediyemizle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlemiş olduğu ağaç dikme törenimiz gerçekleştiriliyor. Melikgazi’deki lise öğrencilerimizle beraber fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Toplamda 12 bin ağacımız şu anda toprakla buluşuyor. Yarın da bir 12 bin ağacımız daha toprakla buluşacak. Ormanlar insanların akciğeridir. Orman olmayan bir yerde oksijen olmaz. Oksijenin olmadığı bir yerde hayat olmaz. Ormanlardan sadece insanlarımız değil, diğer canlılarımız da faydalanırlar. Yeşilin, ormanın ne kadar önemli olduğunu öğrencilerimizin bilmesi ve anlaması açısından bizzat fiili olarak öğrencilerimizle beraber bu ormanları dikiyoruz ve bundan da çok mutlu oluyoruz. Bu 12 bin fidanı toprakla buluşturan ve bize sponsor olan Süleyman Tekman Bey’e ve bu organizede yeri gösteren Melikgazi Belediyemize de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yarın da bir 12 bin daha fidan Melikgazi Belediyemiz tarafından dikilecek. Ben bu vesileyle Melikgazi Belediyesine ve bu projede emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Ayrıca bir müjdeyi de paylaşmak istediğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, “Bugün Melikgazi Belediye Başkan Yardımız Mustafa Bey tarafından önümüzdeki günlerde Melikgazi’de bir anaokulu, bir ilkokul, bir de ortaokul yapılacağı; spor tesisisin içinde bulunacağı bir kompleks olacak. Yaklaşık 15 milyon civarında, bu Çarşamba kararın alınacağı müjdesi verdiler. Milli Eğitim olarak şu anda okullara çok ihtiyacımız var. 2019’a kadar sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ikili öğretimden tekli öğretime geçilmesi planlanmıştır. Ondan dolayı hem devletimiz, hem hayırseverlerimiz, hem belediyemiz seferber olacaklar. Böyle bir müjdeyi alınca çok sevindim ve paylaşmak istedim. Bundan dolayı yine Melikgazi Belediye Başkanımıza Memduh Büyükkılıç’a şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Türkmen ise yaptığı konuşmada, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle programlı işler yapıyoruz. Onlardan biri de biraz sonra geçeceğimiz alanda bugün başlamak üzere her gün belirli okullarla ağaç dikeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 


Konuşmaların ardından öğrenciler, fidanları toprakla buluşturdu.

 

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.