KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10. Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

10. Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce eğitim bölgesi toplantılarına devam ediliyor. Melikgazi ilçesi 10.Eğitim bölge toplantısı Seyyid Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Dündar, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şekerci ve okul müdürleri katıldı.

 

Toplantıda okul müdürlerine konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri olarak eğitimde sınavlar noktasında iyi noktalara doğru bir gidişat olduğunu belirterek “Birlik ve beraberlik ruhunu yakalamamız lazım. Sizler okullarda, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Milli Eğitim Bakanlığıyla birlik ve beraberlik içerisinde sağlıklı yapıyı oluşturmalıdır. Bu yapının bir birini tehdit değil, bir yol arkadaşı olarak görmesi başarıyı getirir.

 

Her insanın kendine göre bir bakış açısı var, yaşam tarzı var. Bu, insan olmanın bir gereksinimidir. Hangi açıdan bakarsak bakalım farklılıkları kabul etmeliyiz. Herkesi kendimiz gibi görmeyi başarmamız lazım. Eğitimde temel algı, fotoğrafın tamamını gördükten sonra eldeki malzemeyi işlemektir. Normal zekâdaki çocuğu üstün zekâlı görerek ona fayda sağlayamayız. 

 

Okul iklimi, birlik ve beraberlik iklimi, bizim çocuklarımıza yapacağımız hizmetin en temel yerinde duruyor. Eğer okulda huzur varsa, eğitimde iyi ve kaliteli olur. Ailemizden daha çok çalışma arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz. Arkadaşımızın mutsuzluğu işimizi aksatır. Mutsuz insandan iş çıkmaz. İyi diyaloglar huzur ve iş verimini artırır. İş yerlerindeki problemler o yerdeki iklimi de etkiler. 

 

Eğitimde iki faktör vardır, öğretmen ve öğrenci. Biz idareciler iyi ortamlar hazırlamakla sorumluyuz. Projeler konusunda her zaman söylediğim gibi amaç, mevcudun üzerine bir birim daha ekleyebilmek” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantı, okul müdürlerinin okullarındaki karşılaştığı sorunları İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki ilgili birimlere iletmeleriyle sona erdi.

 

05-04-201605-04-201605-04-201605-04-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.