KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşil Bayrak Ödülleri Dağıtıldı

Yeşil Bayrak Ödülleri Dağıtıldı

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) arasında işbirliği protokolü ile yürütülen Eko Okullar Programında 2014-2015 eğitim öğretim yılında programı 2 yıl başarıyla uygulayan Özel Tekden Ortaokulu ve Özel ODTÜ GV ilkokuluna Yeşil Bayrak Ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu tarafından verildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ‘Örnek çalışmalara imza atan okullarımızın çevreye verdiği değer ve öğrencilerin sürdürülebilir bir yaşam için vermiş olduğu mücadeleyi kutluyor tüm okullarımıza örnek olmasını diliyor, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ‘na emek ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

 

Eko-Okullar Programının okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program olduğu. katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrencilerin hem çevresel konularda bilgi edinmeleri, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol almalarını hedefleyen program okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlamaktadır. İlimizde 2014-2015 öğretim yılında 11 okulumuzun programı yürüttüğü, 2 yıllık çalışmasını başarı ile tamamlayan 2 okulumuz bu ödülü almıştır.2015-2016 öğretim yılında 11 okulumuz ve yeni katılacak okullarımız programı sürdürecektir.

 

 

ATIK PİL KAMPANYASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) desteği ile İlköğretim ve Ortaöğretim okulları arası "Atık Pil Toplama Yarışması" sonuçlandı. Yarışma sonucunda ödül alan okulların hediyeleri TAP tarafından gönderilerek Okul Müdürlerine teslim edildi.  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Ulusoy ve Yusuf Dündar ile Şube Müdürü Osman Şekercinin katıldığı törende Talas Kani Arıkan İlkokul Ortaokulu 516 kg ile 1. olup Masa Tenisi Takımı, Bünyan Sümer İlkokulu 456 kg ile 2. olup Spor seti, Melikgazi Şehit Saim Çelik ÇPL 250 kg ile 3., Melikgazi Mehmet Miraboğlu İlkokulu 4. ve Hacılar Bekir Boydak İlkokulu  5. Olarak Satranç takımı kazanmışlardır. Okul idarelerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı kutluyoruz.Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.