KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TERÖR SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDEN SİVİL MEMUR ŞEHİT AYŞEGÜL PÜRNEK´İN ADI EBEDİYEN YAŞAYACAK.

TERÖR SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDEN SİVİL MEMUR ŞEHİT AYŞEGÜL PÜRNEK´İN ADI EBEDİYEN YAŞAYACAK.

 TERÖR SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDEN  ŞEHİT AYŞEGÜL PÜRNEK´İN ADI EBEDİYEN YAŞAYACAK.

 Melikgazi Anaokulu´na Pürnek´in isminin verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Törende, anaokulu öğrencileri, "Benim Memleketim" şarkısını söyledi. 32 yaşında şehit düşen Pürnek´in yeğeni Fuat Pürnek de halasına hitaben şiir okudu.

 Törende konuşan Pürnek´in annesi Gülay Pürnek, şehitlik makamının Allah katında en güzel makamlardan olduğunu, kızının da bu makamla şereflendirildiğini dile getirdi.

 Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN da vatanı, bayrağı ve ezanı için canını veren tüm şehitlere rahmet diledi.

 "Çanakkale´ye geldiler, geldikleri gibi gittiler, Kurtuluş Savaşı´nda, Dumlupınar´da, Sakarya´da geldikleri gibi gittiler. En son 15 Temmuz´da geldi bu hainler, yine geldikleri gibi gittiler. Bu büyük millet, bu topraklar üzerinde hesabı olanlara gereken dersi vermiştir, verecektir. Bizim de çocuklarımızı çok iyi eğitmemiz lazım." Dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ de 17 Şubat 2016´da meydana gelen terör saldırısında şehit düşenlere Allah´tan rahmet diledi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin EKİNCİ: "Her zorlukta ´Vatan sağolsun´ diye haykıran bir milleti hiçbir güç yıkamaz, parçalayamaz." dedi.

 Melikgazi Şehit Ayşegül Pürnek Anaokulu´nun girişinde, Pürnek´in fotoğraflarının ve özgeçmişinin yer aldığı köşe oluşturuldu.

 Genelkurmay Başkanlığında memur olarak çalışan Pürnek ile beraber 29 kişi, 17 Şubat 2016´da Ankara Merasim Sokak´ta iş çıkışı servis araçlarının geçişi sırasında teröristlerce patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olmuştu.

 

12-12-201812-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

12-12-201812-12-201812-12-2018

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.