KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Büyükşehir Belediyesi tarafından Talas Yenidoğan ve Mevlana Mahalleleri´ne yaptırılacak olan iki okul binası için temel atma töreni düzenlendi.

 

AK Parti Kayseri Milletvekil Yaşar Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Milletvekili adayı Aydın Kalkan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Dogan Ekici, Hayırsever Ömer Özberber, eşi, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende ilk konuşmayı yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, en büyük hayırseverin Büyükşehir Belediyesi olduğuna dikkat çekerek, "Bugün burada birisi 30 derslikli İmam Hatip Lisesi, diğeri 25 derslikli ortaokul olmak üzere toplam maliyeti 6 milyon lira olan iki okul binasının temelini atıyoruz. İmam Hatip Lisesi´nin yapımına katkı sağlayan hayırsever Ömer Özberber amcamıza ve eşine teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Geleceğini teminat altına almak isteyen her millet, sahip olduğu enerji ve imkânları, yarının büyük insanları olacak çocukların ve gençlerin yetiştirilmesine sarf etmelidir.”  dedi. Eğitimin yanında her alanda katkı sağlamaya gayret ettiklerini ifade ederek, "Eğitime katkımız sürecek. Bize Yenidoğan İmam Hatip Lisesi binasının yapımında katkı sağlayan hayırsever Ömer Özberber ve eşine teşekkür ederim " dedi.

 

Törende son konuşmayı yapan Büyükşehir Belediyesi´nin bir önceki başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki de Kayseri´deki hayırseverlik duygusuna dikkat çekerek, "Seçimlerden önce buralara geldiğimizde bizden okul yaptırmamız istenmişti. Biz de diğer taleplerle birlikte bunları planlamaya aldık ve öncelikli olduğu için okuldan başladık. Bugün iki ayrı okul binasının temelini atıyoruz. Burada hayırsever Ömer amcamız İmam Hatip Lisesi´nin yapımını üstlendi. Kendisinden Allah razı olsun. Zaten hayırseverlik, Türkiye´nin başka yerinde görülmeyecek kadar Kayseri´ye has bir özellik oldu. Kadir Has Amca, o eserleri bırakmasaydı bu kadar adı öne çıkar mıydı? Hunat Hatun, 800 yıl önce yaptırdığı cami, hamam, imarethane ile bugünlere kadar adıyla yaşadı. Her gün insanların duasını alıyor. Kazanmak esas ise toplumla bölüşmek de esastır. Kayseri, bunu çok iyi yapıyor" dedi. 

 

Konuşmaların ardından protokol ve hayırseverler tarafından butona basılarak Yenidoğan İmam Hatip Lisesi´nin temeli atıldı. 

 

Daha sonra Mevlana Mahallesi´ne geçen protokol ve davetliler, burada da Mevlana Ortaöğretim Okulu´nun temeline ilk harcı koydu.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.