KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tam Öğrenmeye Kocasinan Belediyesinden Tam Destek

Tam Öğrenmeye Kocasinan Belediyesinden Tam Destek

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından geçen yıl pilot okullarda uygulamaya konan, kısa adı ‘TÖM’  olan Tam Öğrenme Projesi bu yıl ilimizde tüm okullarda uygulanmaya başlandı.

 

İlimizde yaklaşık yirmi iki bin öğrencinin yararlanacağı tam öğrenme projesin de amaç, derslerinde, konularda eksik kalan öğrencilere ek ders vererek eksikliklerinin giderilmesini ve sınavlarda başarıyı artırmaktır. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi de bu projeye kendi ilçesinde eğitim gören öğrencilere eğitim seti dağıttı.

 

Refika Küçükçalık Ortaokulunda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İlçe Milli Eğitim müdürü Ercan Duran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Refika Küçükçalık Ortaokulu Müdürü Mehmet Baran ve öğrenciler katıldı. 

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Öğretmenler dört saatlik bir Fen Bilgisi dersinden sonra o dört saatlik verdiği konunun ne derece anlaşılıp anlaşılmadığıyla alakalı kısa bir değerlendirme testi yapıyor. Ondan sonra üniteyle, dönemle ve yılsonuyla alakalı periyodik değerlendirme süreçleri var. Eksiklikleri de hafta sonu kurslarıyla ilave derslerle bu konulardaki eksiklikleri tamamlamaya yönelik çalışmalardan müteşekkir bir projedir. Bu projemiz bizim bölgemizde yapılan yenilikçi projelerden Bakanlığımız tarafından birinci olarak seçilmiş bir projedir. Muhtemelen Türkiye genelinde de birinci olacaktır. Ahmet Çolakbayrakdar’a eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Sekizinci sınıf öğrencilerimizin kendi bölgesindeki yaklaşık 7 bin 800 öğrencimizin tamamına bu eğitim imkânından faydalanma fırsatını verdik. Bugün de bunun dağıtımını yapacağız” diye konuştu.

 

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise, “Birçok proje yapıyoruz. Sahada birçok çalışma yapıyoruz ama benim en çok heyecanlandığım ve mutlu olduğum projeler gençlerimiz için yapılan ve eğitim için yapılan projelerdir. Tam öğrenme seti TEOG sınavına girecek öğrencilere katkı olması açısından yapılmış bir projedir. Geçen yıl bizim bölgemizde pilot olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birkaç okulumuzda denemiş, neticesi alınmış matematiksel olarak da yüzde 55 gibi bir oranda faaliyetlerle de başarı elde edilmiştir. Oradaki öğrencilerimiz tam öğrenme setiyle tanışmadan önceki durumları ile setle tanıştıktan sonra eğitim düzeyinde yüzde 55 gibi bir artış elde edilmiştir. Bölgemizde 8. Sınıfta eğitim gören yaklaşık 7 bin öğrencimize bu seti dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.