KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tam Öğrenme Projesi Türkiye Birincisi

Tam Öğrenme Projesi Türkiye Birincisi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan Tam Öğrenme Merkezleri Projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik” ödül töreninde birinci oldu.

 

"Doğru eğitim araçları kullanıp uygun eğitim fırsatları verildiğinde öğrenemeyecek öğrenci yoktur.” Sloganıyla yola çıkan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Tam Öğrenme Merkezleri Projesi birincilik ödülünü aldı. Ankara’ da düzenlenen törende Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ve ekibine birincilik ödüllerini verdi.

 

Tam Öğrenme Merkezleri Projesi ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nu başarılarından dolayı kutlayan Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI projenin elde ettiği sonuçlara vurgu yaparak bizim bir İlimizde veya okulumuzda yapılan çalışmalar tüm İllerimizde uygulanıyor demektir. İnşallah tüm bu projeler Ülke genelinde yaygınlaşır dedi.

 

Kayseri İl Milli eğitim Müdürlüğünün katıldığı yarışmaya Ülke genelinde 1047 proje başvurdu. İlk değerlendirme sonuçlarında önce bölgede birincilik ödülünü alan Tam Öğrenme Merkezleri Projesi Ankara’ da düzenlenen finalde de kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Kayseri’ de pilot olarak 10.000 öğrenciye uygulanan Tam Öğrenme Merkezleri projesi 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında İl genelinde tüm 8. Sınıflarda uygulanmakta olup isteyen okullarda da 5-6-7. Sınıflarda olmak üzere yaklaşık 22.000 öğrenciye uygulanmaktadır.

 

Törenden sonra açıklama yapan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU “Tam Öğrenme Merkezleri Projesinin temelinde okullar ve öğrenciler arasında ki başarı farklılığı algısını ve velilerin kamu okulları arasındaki kalite farklılığı algısını ortadan kaldırmayı amaçlayarak tüm öğrencilerin eşit seviyede öğrenmesini sağlayıp okullar arasındaki farklılığı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

 

Sürekli ölçme yaparak öğrenciyi öğrenmeye maruz bırakıp elde edilen değerlendirme sonuçlarına bağlı geri dönüt sağlayarak ek öğrenme fırsatları oluşturmak projenin esaslarından biridir.” dedi.

 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU “Kayseri genelinde uyguladığımız bu projenin Ülke genelinde yaygınlaştırılması yeni hedeflerimizden biridir. Bizim dünyamızda projeler araçtır. Amaç çocuklarımızdır. Bu proje yada bu arada uygulamaktaolduğumuz 35 projede de yaklaşımımız bireyin gelişim basamaklarına yönelik sosyal, psikolojik, akademik veya fiziksel yönlerinden en az birine yada birkaçına dokunarak fırsatlar sağlamayı istiyoruz. İstiyoruz ki her zaman dillendirdiğimiz geleceğimizin teminatı dediğimiz çocuklarımızı yarınlara vatanını milletini bilen, dinine değerlerine sahip çıkan ve 2023 vizyonuna uygun nesiller yetiştirelim. Tüm kaygımız bu. 

 

Öncelikle tüm çalışma arkadaşlarıma, ekibime teşekkür ediyorum, işin esas kahramanları Okul Müdürlerimiz ve Öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. Bizi ödüle layık gören başta Sayın Bakanımız Nabi AVCI olmak üzere tüm Bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

29-12-201529-12-201529-12-2015

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.