KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Çalıştayı İlimizde Yapıldı

STEM Çalıştayı İlimizde Yapıldı

İlimizde yürütülen STEM projesi kapsamında Avrupa Birliği 7. çerçeve programı tarafından desteklenen ve ülkemizde Hacettepe Üniversitesi tarafından yürütülen SAILS (Sorgulama Tabanlı Fen Eğitimi) eğitim çalıştayı ilimizde, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri Prof.Dr.Gültekin Çakmakçı ve Yrd. Doç.Dr. Zeki Bayram tarafından gerçekleşmiştir.   

 

Çalıştayı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU; "Eğitim konusunda dünyanın yeni trendi olan STEM´i Türkiye´de ilk ve tek olarak gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Bu eğitimle STEM´in en önemli ayağı olan öğretmen eğitimini fen alanında gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu eğitimlerin devamının getirilmesi için bütün imkanları seferber edeceğiz" dedi.

 

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Doç.Dr. Gültekin Çakmakçı ülkemizde STEM kavramı yeni duyulmaya başlamasına rağmen Kayseri´de STEM eğitiminin yaklaşık 2 yıldır uygulanması ülkemiz adına gurur vericidir diyerek bu projeye liderlik eden Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ve ekibine teşekkür etti.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.