KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORAN Ajansı ile Başarı İçin Mentörlük Projesi Protokolü İmzalandı.

ORAN Ajansı ile Başarı İçin Mentörlük Projesi Protokolü İmzalandı.
ORAN Ajansı ile Başarı İçin Mentörlük Projesi Protokolü İmzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı arasında Teknik Destek Programı kapsamında “Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük” projesi protokolü imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman ELMALI ile Ajans Genel Sekreteri Ahmet Emin KİLCİ arasında imzalanan proje ile 120 öğretmene öğrenci psikolojisi, eğitimde aile, Kariyer/meslek rehberliği, kariyer/meslek rehberliği uygulamaları konularında eğitim verilecektir.

İmza töreninde proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman ELMALI “Amacımız bu proje ile birey olarak öğrenci, ergen psikoloji, hedef koyma ve hedef belirleme teknikleri, öğrenci ve okul ilişkileri, öğrenim psikolojisi, sınav kaygısı ve başa çıkma teknikleri, iletişim, takım çalışması, akran ilişkileri, empati, Türk toplumunun aile yapısı, anne-baba ve çocuk psikolojisi, eğitimde ailenin rolü, aile içi iletişim, aile ile okuldaki eğitimin güçlendirilmesi, sürdürebilir başarının temelleri, kariyer ve meslek seçimi danışmanlığı, ilgi ve yetenek yönetimi, eğitim ve yaşam koçluğu, akran desteği, etik değerler, zaman yönetimi, tecrübe paylaşımı, motivasyon teknikleri hakkında öğretmenlerimize eğitim vererek okullardaki öğrencilerimizin akademik başarısını arttırmayı hedeflemekteyiz” dedi.

 

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.