KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Onarımı Yapılan İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Melikgazi Belediyesi ve hayırsever tarafından onarımı tamamlanan İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin ek binası açıldı.
Onarımı Yapılan İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Melikgazi Belediyesi ve hayırsever tarafından onarımı tamamlanan İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin ek binası açıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz  Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Biz engelli çocuklara ne kadar sahip çıkarsak toplumumuza o kadar sahip çıkmış oluruz” dedi.


İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen açılış törenine, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, hayırseverler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Ekrem Sabuncu, okul hakkında bilgiler verdi. Sabuncu, “Okulumuz özel eğitim okulu olup, lise düzeyinde eğitim vermektedir. 2013 yılında İstiklal İlkokulu, İstiklal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu’na dönüştürüldü. Bu süreçte bahçemizde bulunan 2 bina kullanılmayacak derecede yıpranmıştı. 2013 yılında Melikgazi Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, çok büyük gayet göstererek A bloğun tüm iş ve işlemlerini yaparak öğrencilerimize hediye etmiştir.” ifadelerini kullandı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, “Bugün bir hayırseverlik örneği ile daha karşı karşıyayız. Bizim açımızdan Kayseri’nin sıradan bir etkinliğidir. Toplumsal olarak okulun duvarında yazan ‘Engelliler bir toplumun aynasıdır’ yazısı çok şey anlatıyor” ifadesini kullandı. Engelli çocuklara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Biz bu çocuklara sahip çıkarsak, toplumumuz ve kültürümüze o derece sahip çıkmış oluyoruz. Gerek aileler, anneler ve babalar çok acı ve elem verici süreçlerden geçiyor ama hayat sadece bu dünyadan ibaret değildir. Allah öbür dünyada bu çocuklara hem sizlerin hem de bizlerin yaptığının karşılığını misli misli verir. Bu sürece kim bir tuğla taşı da olsa katkıda bulunduysa ümit ediyorum ki Allah onlarında yüzüne ahirette bakacaktır.” dedi.


Konuşmaların ardından okulun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi. Düzenlenen program okulun gezilmesi ile sona erdi.

 

 

 


 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.