KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtım Töreni Yapıldı

İlimizde, okul sütü programı kapsamında haftada 3 gün 108 bin öğrenciye süt dağıtılacak. 
Okul Sütü Dağıtım Töreni Yapıldı

Proje kapsamında ilk Okul Sütü dağıtımı Habibe Taş İlkokulunda yapıldı. Düzenlenen okul sütü dağıtımı törenine Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, Halk Sağlığı İl Müdürü Yunus Karadağ, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Dündar, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Osman Şekerci ve Hasan Bahçecioğlu katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan Okul Sütü Programı çerçevesinde, kentte hafta içi 3 gün 108 bin öğrenciye süt dağıtılacak.

 

Okul Sütü dağıtım töreninde konuşan Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, "Okul sütü programının çocukların sağlıklı eğitim alabilmeleri, sağlıklı beslenmesi için çok güzel bir kampanya olduğunu, düzenlenen programın süt içme alışkanlığının geliştirilmesi ve yerleştirilmesi açısından son derece önemli bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu sene ki hedefimiz çok büyük. Sene sonuna kadar haftanın 3 günü 108 bine yakın öğrenciye süt dağıtacağız" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, Kayseri´de okul sütü programından 108 bin öğrenci yararlanacak. Yılsonuna kadar da 6,5 milyon paket süt dağıtmayı planlıyoruz. Geçen sene de velilerimizin yüzde 98 kabulüyle süt dağıtımını gerçekleştirdik. Hemen hemen bütün ilçelerimizde dağıtıldı. Bu uygulamadan öğrencilerimizde velilerimizde son derece memnun. Çocuklar alışkanlıklarını bu yaşlarda kazanır. İnşallah bu uygulama ile çocuklarımız süt içme alışkanlığını kazanır ve devam ettirirler." diye konuştu.

 

Tören okul öğretmenleriyle kısa sohbet toplantısıyla sona erdi.

 

Okul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni YapıldıOkul Sütü Dağıtım Töreni Yapıldı08-02-2016Okul Sütü Dağıtım Töreni Yapıldı

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.