KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Yönetim Becerileri Semineri Verildi

Okul Müdürlerine Yönetim Becerileri Semineri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Aydın Üniversitesi tarafından okul müdürlerine yönelik ´Yönetim Becerileri´ konulu seminer düzenlendi.


Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu´nda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Hepimizin bir tecrübesi, bir birikimi ve bir geçmişi var. Biz tecrübe ile buralara geldik ve bu işleri yapıyoruz. Biz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür seminerleri önemsiyoruz. Lise müdürlerimiz başta olmak üzere, ortaokul, ilkokul ve anaokulu müdürlerimiz ile birlikte bu seminer döneminde hep beraber bu tür organizasyonları önemsedik. Proje olduğu zaman üzerinde durmak lazım. Proje, bir adım atabilmekse önemlidir. Bizim bütün bu süreçlerden beklediğimizde bir adım atılması ve bir adım daha ileriye gidilmesidir. Yapmazsak zaten bir şey yapmıyoruz ama yaparsak bir adım daha ileriye gidebilme ihtimalimiz var. Biz o ihtimalin peşindeyiz. Hepinizin bildiği aile ziyaretleri yapıyoruz bazılarına bende katılıyorum. Kayseri’de geçen yıl yetmiş üç bin aile ziyaret edilmiş, yaptık da ne oldu diye bilirsiniz! Bir tanede olsa bir ailenin, bir öğrencinin hayata bakışını değiştirebildiysek, birine dokunabildiysek ne mutlu bize. Eğitim çok zaman söylediğim gibi sevgi odaklı olmalı, sevgiyi merkeze koymayan hiçbir eğitimci başarılı olamaz. Emek vermeden başarı gelmez, yanlış yaptım araba modelleri gibi geri toplama şansın yok." dedi.


Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Oktay Aydın ise, ”Çocuklarımıza merak alanları, ilgi alanları oluşturmamız lazım. İletişim doğrusal değil, döngüseldir. Karşınızdaki kişiye bir şey söylediğinizde bu iletişim olmuyor, iletişim olması için size cevap vermesi lazım yani dairesel döngü olması söz konusu. Bizim insanımız aşırı duygusaldır. İnsanlar verimli çalışmıyorsa sağlık açısından nevrotik davranış problemi vardır, ama problemlerden de yararlanırız .”dedi.

 

Seminer İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun katılımından dolayı Doç. Dr. Oktay Aydın’a çiçek takdimi ile sona erdi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.