KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Bahçeleri Melikgazi Belediyesi Tarafından Temizleniyor

Okul Bahçeleri Melikgazi Belediyesi Tarafından Temizleniyor

Park, yol, kaldırım, kanalizasyon yapımı derken, Melikgazi Belediyesi okulların açılmasına az bir süre kala kendi bölgesinde bulunan okulların bahçe temizliklerini yaparak bir ilke imza attı.


Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Milli Eğitim ve Belediye yetkililerinin katılımı ile Mimarsinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ndeki temizlik çalışmasını yerinde inceledi.


Anaokulundan liseye varana kadar yedi okul yaptırmış, öğretmenler odası, voleybol, basketbol ve futbol sahaları, çevre düzenlemesi, konferans ve spor salonları, dış cephe boyama, kırtasiye yardımı, okul birincilerinin ödüllendirilmesi, meslek edindirme kursları, lise ve üniversiteye hazırlık kursları gibi eğitimin birçok alanında referans belediyeye yakışır yüksek kalitede hizmeti yerine getirdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"´Belediyemiz ve Milli Eğitimimiz El Ele´ Projesi anlayışı içerisinde Melikgazi Bölgesi sınırları içerisinde bulunan 201 okulumuzun Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün ortak çalışması sonucu genel temizlik çalışmasını yapıyoruz. Okullarımız eğitim öğretime başladığında adeta tertemiz olacak ve çocuklarımız temiz ve nezih bir ortamda yeni döneme başlayacaklar. Temizlik çalışmasının yanı sıra aynı zamanda ilaçlama çalışması yapmak suretiyle okullarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim dönemine başlamasını sağlamış olacağız. İş birliğimize destek veren Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Ülkemizi, geleceğimiz olan yavrularımızı seviyoruz, eğitim standardının yükselmesini önemsiyoruz. Bunların yanında okullarımızın fiziki ortamlarının güzelleşmesini her zaman ön planda tutuyoruz. Bu çalışmaları yaparken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”


Göreve geldiği günden beri Melikgazi Belediyesi’nin eğitim çalışmalarına kendi işleri kadar önem verdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu "Başkanımıza ve ekibine eğim camiası adına teşekkür ediyorum. Bu yaptığımız çalışmalara ek olarak, en son yaptığımız çalışmalardan birisi de öğrencilerimizin üniversiteye hazırlık kurslarıyla alakalı Melikgazi Belediyemizin tesislerinde 3.000 kişilik kontenjan hazırladık. Belediyemiz ile bu kurslar için birlikte el ele vereceğiz ve gençlerimizi ücretsiz olarak LYS ve YGS sınavlarına hazırlayacağız.” dedi.


Eğitimde öncü belediyecilik anlayışı ile Melikgazi Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmaların devam ettiğini ve yaz tatili döneminde 94 okulda bakım onarım işinin tamamlandığını ifade eden Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir "Ayrıca yaz tatili döneminde 201 okulumuzun içinde ve çevresinde temizlik çalışması yapılarak eğitim ve öğretime hazır hale getiriliyor. ‘Eğitimin ve Eğitimcinin Dostu’ Melikgazi Belediyesi’nin eğitime ve eğitimciye verdiği desteğiyle arkamızda olmasından onur duyuyoruz.” dedi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.