KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin gelişmiş ve güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz.

 

İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen bizler, Yurttaşlığın en önemli sınavının verildiği temel eğitimde, çocuklarımıza her şeyden önce bir yaşam biçimi olarak demokrasiyi öğretmeli ve özümsemelerini sağlamalıyız. Ancak üreten ve yaşama doğrudan katılan insanların mutlu olabileceği gerçeğini unutmamalı, çocuklarımızın yaşamdan tat almalarını sağlamalıyız.

 

Değerli Yönetici ve Öğretmenlerimiz;

Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim;

Sizi bu geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Çok çalışınız. Okulunuzu, öğretmenlerinizi çok seviniz. Okul eşyalarına zarar vermeyiniz. Öğretmenler, tüm yaşamınıza yön verip, etkileyen geleceğinizin mimarlarıdır. Okulun amacı size sadece b azı bilgileri vermek değil; Aynı zamanda sizi eğitmektir. Yurdumuzu, ulusumuzu seven, yaşadığı topluma yabancılaşmamış, insanlık sevgisi ve çağdaş uygarlık düzeyine yetişme isteğiyle dolu, sevecen, duyarlı, duyguları eğitilmiş insanlar yetiştirmek, eğitimin ana amacıdır.

 

Saygıdeğer Veliler;

Devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılının ülkemize, insanlığa ve eğitim çalışanlarına hayırlı olması dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

Milli Eğitim Müdürü

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.