KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mahalli Sınav Sonuç Listesi

Mahalli Sınav Sonuç Listesi

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği T.C. Resmi Gazetenin 10 Temmuz 2008 tarih ve 26932 sayılı nüshasında yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.


Mahalli Sınavlarla ilgili 13. maddesinde “Merkezi sistemle yapılan yerleştirme sonucunda açık kalan kontenjanlara mahalli sınavla öğrenci yerleştirilir. Mahalli sınavla ilgili her türlü iş ve işlemler, okulların eğitim-öğretime başladığı tarihten itibaren en geç Ekim ayının sonuna kadar tamamlanacak şekilde hazırlanacak bir takvim çerçevesinde il veya ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonunca yürütülür.” denilmektedir.


İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan İl Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu’nun 06/08/2014 tarihli kararı ile oluşturularak Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerini kapsayan Mahalli Sınav 01 Ekim 2014 tarihi saat:10.00’da Melikgazi Aydınlıkevler Anadolu Lisesi´nde yapılmış olup, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Mahalli Sınav Sonuçları Aşağıdadır.

 

 

im Aydınlıkevler Anadolu Lisesi Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler
im İncesu İmam Hatip Lisesi Kız Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler
im Talas Mehmet Muammer Beluk Çok Programlı Lisesi Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler
im Belsin Çok Programlı Anadolu Lisesi Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler
im Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler
im Şerife Bacı Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunu Kazanan Öğrenciler

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.