KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

 

2017 Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüzle birlikte paydaşlarımız Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İl Müftülüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan Ödüllü Dinî Temel Bilgiler Sınavı 6 Nisan 2017 Perşembe günü tamamlanmıştır. 

 

İlk etap niteliğindeki sınava liselerimizin 9-10-11. Sınıflarında okuyan 63.000 öğrencimiz katılmıştır. Öncelikle bu öğrencilerimizin her birinin okuması ve dinî bilgilerini pekiştirmesi için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış Dinim İslam Temel Bilgiler kitabından 63.000 adet ücretsiz olarak ulaştırılmıştır.

 

Proje, 15 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 10:30´da Kayseri Lisesi’nde yapılacak final sınavıyla devam edecek ve ikinci aşaması da tamamlanmış olacaktır. Bu sınava ilk sınavda sıralamada ilk 500e giren öğrencilerimiz alınacaktır. 

 

Katılan tüm öğrencilerimize, onları yetiştirmekte fedakârca çalışan öğretmenlerimize ve paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. 

 

                                                                                          

Osman ELMALI

İl Milli Eğitim Müdür V.

 

 

NOT: Öğrencilerimizin sorulara verdikleri cevaplarını kontrol etmeleri ve öğrenmelerini tamamlamaları için uygulanan sınavın cevap anahtarı için tıklayın. 

 

11.04.2017 saat 17.00´ye kadar öğrencilerimizi değerlendirme sonuçlarını gösteren liste http://kayseri.meb.gov.tr adresindeki duyurular bölümünde yayınlacaktır.

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.