KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan Belediyesi´nden Eğitime Destek

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçesi´nde bulunan ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine dağıtacağı kırtasiye setlerini hazırlayarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim etti.
Kocasinan Belediyesi´nden Eğitime Destek

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan ilçesinde bulunan ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine dağıtacağı kırtasiye setlerini hazırlayarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim etti.


Kocasinan Belediyesinin Karpuzatan´da bulunan tesislerinde düzenlenen programa Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen törende, Kocasinan ilçesinde bulunan ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerin kırtasiye malzemesini belediye karşılayacak. Düzenlenen törende açılış konuşması yapan Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Biliyorsunuz belediyelerin temel görevleri var. Bunları hamd olsun geldiğimizden bugüne kadar yapmaya çalışıyoruz. Göreve gelmeden önce söz verdiğimiz birçok proje vardı. Bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim özellikle üzerinde durduğumuz nokta öğrencilerimiz ve eğitim sektörü. Biz insana yapılan yatırımın en karlı yatırım olduğunu düşünüyoruz. Onun içinde toplumdaki öğrencilerin eğitim seviyesini yükseltmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bu yaptığımız proje Türkiye’de ilk olacak" diye konuştu.


Çelik ayrıca, "İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıfına göre okuyan tüm öğrencilerim kırtasiye setlerini hazırladık ve inşallah Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceğiz. Bundan sonrada eğitime olan yatırımlarımız devam edecek. Buradan öğrencilerimize de seslenmek istiyorum haydi çocuklar kırtasiye setleriniz bizden başarmak, çalışmak sizden" dedi.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ise, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Mustafa beye teşekkür ederek başlamak istiyorum, Mustafa beyin eğitime bakışı, sosyal alt yapıya bakışı bizleri memnun etmekte daha öncede  ilçemizde başarılı öğrencilerimizi yurt gezisi düzenleyerek bilim müzelerini gezme fırsatı sundu. Bana göre bu yapılanlar zihniyet devrimi olarak kabul edilmeli. Avrupa ya  yapılan gezilerde ilimizde uygulamaya başladığımız STEM projesinin ne kadar faydalı olduğunu görme şansını yakaladılar.  Ben çok ciddi anlamda bu konuya büyük önem veriyorum. Bu yapılan yatırımları desteklemek lazım. Bu kırtasiye yardımlarının velilere maddi açıdan büyük katkısı olacaktır. Bizde eğitimciler olarak bu işin neresinde olursak bunu kar olarak bileceğiz" ifadelerini kullandı.

 

 

Kocasinan Belediyesinden Eğitime DestekKocasinan Belediyesinden Eğitime DestekKocasinan Belediyesinden Eğitime DestekKocasinan Belediyesinden Eğitime Destek

Kocasinan Belediyesinden Eğitime DestekKocasinan Belediyesinden Eğitime DestekKocasinan Belediyesinden Eğitime Destek

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.