KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Lisesi Şehitlerini Unutmadı

Kayseri Lisesi Şehitlerini Unutmadı

Kayseri Lisesi´nde 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programda, Çanakkale Savaşı’na giden ve şehit olarak diplomalarını alamayan Kayseri Lisesi öğrencilerinin diplomaları, temsili olarak okulun son sınıf öğrencilerine verildi. 

 

Kayseri Lisesi´nde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri Barosu Başkanı Fevzi Konaç, Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel,  Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Yusuf Dündar, Bahameddin Karaköse ve öğrenciler katıldı. Çanakkale Savaşında şehit olan ve diplomalarını alamayan Kayseri Lisesi öğrencileri için düzenlenen programda şehit öğrencilerin diplomaları temsili olarak okulun son sınıf öğrencilerine verildi. Ardından Çanakkale Savaşı’nda şehit olan öğrencilerin isimlerinin yazıldığı alanın açılışı yapıldı. Açılışın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferini anma münasebetiyle Kayseri Lisemiz bir etkinlik düzenledi. Bilindiği üzere Sakarya Savaşı döneminde Kayseri Lisesi taş mektep öğrencileri şehit olmuşlar. Bugün Çanakkale Savaşı’nda şehit olan taş mektep öğrencilerine temsili diplomaları verildi. Bu aslında Kayseri Lisemizin bünyesinde bu vatanı bizlere kimlerin emanet ettiğinin bir göstergesidir. Bunu bizim eğitim camiası olarak öğrencilerimize aksettirilmesi noktasında anlamlı bir etkinlik. Hayatlarının baharında vatan için, memleket için, namus için şehit olan çocuklarımızı bir daha bu okulda anmak bizlere farklı bir duygu kattı” diye konuştu.

 

Kayseri Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Hasan Adıbelli ise, “Diplomayı alırken o an onların ruhlarını bizzat yaşamış oldum. Böyle bir diplomayı almak ve bu okulda okumak benim için çok büyük bir gurur” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale Savaşı ile ilgili sergi gezildi ve helva ikramı yapıldı.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.