KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Kitap Yazım Komisyonları İle Toplantı Yaptı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Kitap Yazım Komisyonları İle Toplantı Yaptı.
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Kitap Yazım Komisyonları İle Toplantı Yaptı.

Kayseri kitap yazım komisyonları 2007 yılından bugüne kadar farklı branşlar da 22 ders kitabı yazarak Türk Milli Eğitimine hizmet etmektedir.

 

 

ORTAÖĞRETİM: Felsefe, Mantık, Ekonomi, İşletme ,Seçmeli İşletme, Girişimcilik, Fen Lisesi Biyoloji 9, 12. Sınıflar, Görsel Sanatlar Öğretmen Kılavuz Kitabı 9, 10. Sınıflar, Temel Matematik 12 Edebiyat 9, 10, 11, 12. Sınıflar

 

TEMEL EĞİTİM: Sosyal Bilgiler 6., 7. Sınıflar, Almanca 8. Sınıf, Fransızca 8. Sınıf

 

DİN ÖĞRETİMİ: Temel Dini Bilgiler 6, 7, 8. Sınıflar Kitapları olmak üzere toplam 22 adet kitap yazılmıştır.

 

Fen Lisesi Biyoloji 12. Sınıf

Görsel Sanatlar Öğretmen Kılavuz Kitabı 10. Sınıf

Temel Matematik 12 sınıf

Edebiyat 11, 12 Sınıf

Sosyal Bilgiler 6, 7 Sınıflar

Temel Dini Bilgiler 6, 7, 8. Sınıflara ait k taslak kitap yazımı devam etmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman ELMALI ve İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Osman KARACA Kitap komisyonlarını çalışma mekanlarında ziyaret ederek kitapların son durumu hakkında bilgi aldılardır.  

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı yaptığı açıklamada”Yazılan kitaplar bitirildikçe ünite ünite kitap modülüne yüklenmektedir. Yükleme sonrasında bakanlığımızın inceleme komisyonları, incelemelerini yapıp kitap komisyonlarına rapor halinde bildirmektedir. Kitap komisyonları inceleme komisyonu raporları doğrultusunda düzeltmeler yaparak taslak kitaplarını tekrar kitap modülüne yüklemektedir.

Raporlardan anlaşıldığı üzere Ortaöğretim kitaplarından Görsel sanatlar öğretmen kılavuz kitabının 2 üniteden oluştuğu, ünitelerin ikisinin de yazımının ve tasarımının bittiği ve kitap modül’üne yüklendiği, Fen Lisesi biyoloji 12 kitap komisyonundan alınan rapordan anlaşıldığı üzere kitap 4 üniteden oluşmaktadır. 1. Ve 2. Ünitelerin yazımı ve tasarımı tamamlanarak kitap modül’üne yüklenmiştir. 3. Ve 4 üniteler yazım aşamasındadır. Ön görülen tarihte kitap modül’üne yüklenecektir.

Ayrıca,Temel matematik kitabı 4 üniteden oluşmaktadır. 1. Ve 2. Ünitelerin yazımı ve tasarımı tamamlanarak kitap modülüne yüklenmiştir. 3. Ve 4. Ünitelerin yazımı tamamlanmış tasarım aşamasındadır. Kitaplar öngörülen sürede kitap modülüne yüklenecektir. 2007 yılından beri başarıyla sürdürdüğümüz ders kitabı yazımı, ilimiz için onur kaynağı olmuştur. Bu komisyon da görev alan tüm öğretmenlerimi öz verili çalışmalarından dolayı kutluyorum.”dedi. 

 

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.