KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri Kapsamında Resim Sergisi Açıldı ve Ödül Töreni Yapıldı

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri Kapsamında Resim Sergisi Açıldı ve Ödül Töreni Yapıldı

Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri tarafından yapılan İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy konulu resim sergisi İl Kültür Müdürlüğü Kültür Merkezinde açıldı. Sergide 75 öğrencinin yaptığı İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy konulu yapmış olduğu 75 resim sergilendi.

 

Sergiye İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Tatlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Dündar, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mühittin Aydoğan ve öğrenciler katıldı.

 

Sergi hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Tatlı “Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşımızın kabul edilmesinin 94. yıl dönümü olması nedeniyle biz dizi etkinlikler yapılmaktadır. İl milli eğitim müdürlüğümüzde bu anlamda Kocasinan ilçemize bağlı Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisemizin hazırlamış olduğu 75 öğrencinin 75 eserini sergilendi. Burada öğrencilerimizin güzel çalışmaları bulunmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yine haftayla ilgili ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon yarışması düzenledik. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdik” dedi.

 

İSTİKLAL MARŞI´NIN KABUL EDİLDİĞİ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPILAN RESİM,ŞİİR,KOMPOZİSYON YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

 

İlkokullar arası düzenlenen resim yarışmasında Pınarbaşı Melikgazi İlkokulundan Gizem Atay birinci, Bünyan Atatürk İlkokulundan Berrin Yontar ikinci, Hacılar Bekir Boydak İlkokulundan Tuğçe Ceynah üçüncü olarak ödül almaya hak kazanmıştır.

 

Ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışmasında Kocasinan Şht. Üst. Mustafa Şimşek Ortaokulundan Selin Sanem Solmaz birinci, Bünyan Namık Kemal Ortaokulundan Feruze Çakmak ikinci, Sarız Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulundan Güler Soyer üçüncü olarak ödül almaya hak kazanmışlardır.

 

Lise ve dengi okullar arası kompozisyon yarışmasında Melikgazi Belsin Çok Proğramlı Anadolu Lisesinden Hilal Soytepe birinci, Talas Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesinden Şule Kırımlı ikinci ,Özvatan Özvatan Çok Programlı Anadolu Lisesinden Zeynep Bot üçüncü olarak ödül almaya hak kazanmışlardır.   

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.