KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı

 İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı

İlimiz Melikgazi İlçesinde bulunan Kayseri Lisesi tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni yapıldı. 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu´nda düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, KESOB Başkanı Ahmet Övünç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, Kayseri Ticaret İl Müdürü Alattin Fırat, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Dogan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim  Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programa katılanlara günün anısına Türk Bayrağı rozeti hediye edildi. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Lisesi Müdürü Ahmet Sait İlter, "Türk şiirinde bu kadar kendisi olabilen, içinde yaşadığı toplumla kendisini aynı tutan, yüksek ahlak sahibi, mütevazi, entelektüel kapasitesi son derece yüksek ve yaşadığı dünyanın farkında bir başka şair bulmak olukça zordur. Mehmet Akif Ersoy hayatını tamamıyla milletine ve vatanın istiklaline adamış bir insandır. Akif’in gelecek umudu olan Asımın nesli bu topraklar üzerinde tüten en son ocak sönmeden al sancağı söndürmeyecek ve istiklalimizin sembolü olan marşımızı söylemeye, anlamaya ve yaşatmaya devam edecektir. İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabul edilişinin 94. yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Kayseri Lisesi’nin şehit öğrencileriyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Program, slayt eşliğinde Mehmet Akif Ersoy´un hayatının anlatılması ile devam etti. Kayseri Lisesi öğrencilerinin, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini seslendirmesi ile devam eden program, Kayseri Lisesi tiyatro grubunun İstiklal Marşı’nın yazılma sürecini sahnelenmesiyle sona erdi.

 

Program protokolün öğrencilerin başarılı çalışmasından dolayı karanfil hediye etmesi ve günün anısına resim çekimi ile sona erdi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.