KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İpek Ailesine Misafir Olduk

İpek Ailesine Misafir Olduk

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ’Aile Ziyaretleri Projesi’, 2016-2017 yılında da devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Salih Avgın Paşa Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Güner İpek’i evinde ziyaret etti.

 

Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Salih Avgın Paşa Ortaokulu Müdüresi Betül Çilek Okul Müdür Yardımcısı Yusuf Yeşilkaya ve Sınıf Öğretmeni Ayşe Cesim katıldı. 

 

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, şimdiye kadar 100 bin öğrencinin öğretmenleri tarafından evlerinde ziyaret edildiğini belirterek şöyle devam etti.

“Eğitimin 3 temel ayağı vardır. Bunlardan bir tanesi okul, birisi aile diğeri ise çevredir. Bu üçü arasındaki iletişim ne derece sağlıklıysa eğitim sürecinden beklentimiz de o kadar yüksek olur. Öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin çocuklarımızı evlerinde görmeleri, hangi şartlarda, hangi imkânlarda hayatlarına devam ettiklerini bilmeleri ve buna göre çocuğumuzu tekrar değerlendirmeleri bu projenin en önemli amacıdır. Dolayısıyla bu hiçbir zaman azımsanacak, önemsenmeyecek bir nokta değil. Bizim olmazsa olmaz projelerimizden, hiçbir taviz vermeden ve üzerinde özen göstereceğimiz projelerden birisi olması dolayısıyla burada zaten. Geldiğimiz zamanda ne kadar da doğru yolda olduğumuzu, öğretmenlerimizin aile ve çocukla olan iletişiminin ne kadar etkili olduğunu gördüğümüz için bu projeye hiç ara vermeden bütün imkânlarımızı seferber ederek devam ettirmemiz gerektiğini bir defa daha anlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yürütülen projeler hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Bu projenin yanı sıra engelli çocuklarımız için yürüttüğümüz eğitimde engel kalmasın diye bir projemiz var. O biraz daha özel bir çalışma. Sadece bizimle alakalı değil çocuklarımızın Belediyeler ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü gibi başka kurumlarla çözülmesi gereken problemleri varsa biz o noktada da elimizden geldiği kadar aracılık yapıyoruz. Diğer yürüttüğümüz projeler noktasında ailelerimizi bilinçlendirmek açısından da bu proje önem atfediyor. Geçmişim Geleceği Projesi önem verdiğimiz bir projemiz. Öğrencilerimiz tarihi mekanlarda, tarihi eserler arasında ders işliyor. Milli ve manevi değerlerimizi ayakta tutmak ve ecdadımızı tanıma anlamında yürütmüş olduğumuz birçok proje var.” diye konuştu.

 

2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 100 bin öğrenciyi daha ziyaret etmeyi hedeflerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz  Bilal Yılmaz Çandıroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdiye kadar Kayseri’de 100 bin öğrencimiz öğretmenler tarafından bu şekilde evlerinde ziyaret edildi. Ben bu sayının hiç az olmadığını ve çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projeleri ile bir çocuğumuzun kendi hayatında ve ailesinin yanında kendisini biraz daha değerli hissetmesine katkı sağlayabiliyorsak ve çocuğumuzun oradan bize samimi bir bakışını görebiliyorsak bu proje yerini buluyor demektir. Şimdiye kadar 100 bin öğrenci ziyaret edildi. Amacımız, bu 100 binin üzerinde bir o kadar daha koymaktır. 2016-2017 yılını kapattığımızda en azından 100 bin öğrencimize daha bu şekilde ulaşmayı hedefliyoruz.”

 

Öğrenci Güner İpek’in babası Yasin İpek, “Müdürümüz bugün sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretin şaşkınlığını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir eğitimci olarak şimdiye kadar hep makamlarında gördüğümüz ve uzak kaldığımız simaların halkla iç içe olması, öğrencilerle kaynaşması ve okul idaresi ile öğrencileri ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Öğrenci Güner İpek’e çeşitli hediyeler vererek derslerinde başarılar diledi.

14-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-2016

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.