KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Hacılar İlçesinde Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Hacılar İlçesinde Yapıldı

2015 yılının son İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı, Hacılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve 16 İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

 

Toplantıda sırasıyla “Başarıya Bir Adım” Projesi, okullarda nakil iş ve işlemleri, yatırımlar, okul servisleri ve ilimizde yürütülen projeler görüşüldü.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, özellikle Başarıya Bir Adım projesinin önemli olduğunu belirterek “Geçen yıl 14 okulda uyguladığımız projeyi bu yıl Kayseri genelinde yapacağız. Türkiye de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Süreç içerisinde sorunlar olabilir, bunları bir araya gelerek konuşarak halledebiliriz. Kaliteli hizmet için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayız. Türkiye de bu çapta bir uygulama yok, varsa da ARGE aşamasındadır. Bir işletim sistemi oluşturuyoruz, haliyle aksaklıklar, eksikler olabilir. Sizlerin ve bizleri gayreti ile bunu da başarabiliriz. Temin noktasında bir sıkıntımız yok. Bu konuda başarı için her şeyi göze alabilir. 

 

Yatırımlar konusuna gelince eskiden tebeşir kavgası varken, şimdi akıllı tahtalar var. İl genelinde 192 inşaat temeli kazıldı. Bu büyük bir yatırım. TEOG sınavlarının birincisini yaptık. İl genelinde hiçbir sorunla karşılaşmadık, sizlere bu konuda teşekkür ederim. Aile ziyaretlerine çok önem veriyoruz. Sizlerde kendi bölgenizde bu ziyaretlere katılınız. Gitmediğiniz yer sizin değildir felsefesinden yola çıkacak olursak, gittiğimiz evde özürlü babası bizden çocuğu için bakım odası istedi. Başımıza gelmediği için bizim böyle bir sorunumuz yok. Ama gidince, görünce böyle bir istekle karşılaşabilirsiniz. Eğitim adına bizler hizmetkârız. Okul ziyaretlerine önem veriniz sık sık gidip sorunları yerinde görünüz, dokunmak, iletişim önemli” dedi.

 

Toplantının ardından Hacılar Halk Eğitim Merkezinde, YGS sınavına hazırlanan öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

Toplantı Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekinci’nin verdiği yemekle sona erdi. Yemeğe Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ’da katıldı. 

 

17-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-2015

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.