KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Develi´de Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Develi´de Yapıldı

Her ay yapılan İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı bu ay İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu başkanlığında, Develi Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesi´nde yapıldı.

 

Toplantıya 16 İlçe Müdürlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yusuf Dündar, Ercan Yıldız ve Şube Müdürü Okan Akyol katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yeni başlayacak eğitim-öğretim yılında yapılması planlanan konular hakkında açıklamada bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu "İlimizdeki sınavlardaki başarı yereldeki öğretmenlerimizin başarısı, eğitim konusunda iyi konumdayız. Dershanelerin kapatılmasından sonra açılan yaz kurslarında her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bakanlığımızın talimatıyla Türkiye’de ilk açan iller arasındayız. Bakanlık olarak bu kurslarla ilgili modül oluşturma çalışmaları yapılmakta olup sınavları sistem üzerinden yapılması amaçlanmaktadır. İl olarak bu süreci iyi yönetmek zorundayız, bizim uygulamaya koyduğumuz ´TÖM´ projesini de buna entegre edersek ilimizin başarısı bir kat daha artacaktır. Eğitim alanında değişim süreci yaşanmaktadır, her değişim sancılı olur! Kayseri olarak alt yapımız sağlam bu süreci iyi şekilde değerlendireceğiz." dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu toplantıda inşaatlar ve onarımlar konusuna değinerek ”İl Müdürlüğü olarak arsa sıkıntısı çekilmektedir. İlçe Müdürleri olarak belediyelerle daha sıkı bir çalışma içerisine girmelisiniz” dedi.

 

Toplantıda ayrıca Zümre toplantılarının gereği gibi yapılması eğitime büyük katkı sağlayacağını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlimizde yaşayan Suriyeli ailelerinin eğitim yaşına gelmiş çocuklarının anaokuluna veya ilkokul birinci sınıfına kayıtlarının yapılacağını” söyledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Develi´de İnşaatı Devam Eden Okulları Denetledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu toplantının ardından Develide devam eden okul inşaatlarını denetledi. İl olarak yıkımı devam eden Develi İmam Hatip Lisesi inşaat alanına giden İl Milli Eğitim Müdürümüz,inşaat bitirme süresinin 1000 gün olduğunu duyunca yapımını üstlenen firma yetkilisinden sürenin uzun olduğunu belirtip,bu sürenin kısaltılmasını istedi. Yapılan pazarlıkla yedi yüz günde bitirilme sözü aldı. Daha sonra yapımı biten Develi İmam Hatip orta okulunu gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz emeği geçenlere teşekkür ederek,okulun yeni eğitim- öğretim yılında hizmet vereceğini belirti. 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.