KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Kocasinan RAM´daki Seminere Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Kocasinan RAM´daki Seminere Katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Halk Sağlığı Müdürlüğü, Melikgazi Kaymakamlığı, Kocasinan Belediye Başkanlığı, Pınarbaşı Belediye Başkanlığı, Develi Belediye Başkanlığı, Hacılar Belediye Başkanlığı, Tomarza Belediye Başkanlığı, Bünyan Belediye Başkanlığı, Talas Belediye Başkanlığı, Özvatan Belediye Başkanlığı ve Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin de aralarında bulunduğu kamu-yerel kurum ve kuruluşları tarafından Valiliğimiz başkanlığında hazırlanan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından doğrudan destek faaliyeti kapsamında desteklenen TR72/16/KSA/0075 referans numaralı “Bağımlılık Danışma Merkezleri Kurulması Projesi”nin seminer çalışmaları Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezinde yapıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Bağımlılık Danışma Merkezleri Görevlisi Psikolojik Danışmanlara/Rehberlik Öğretmenlere Yönelik Kocasinan RAM’da Düzenlenen Eğitim Seminerine katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı seminere katılan öğretmenlere yaptığı konuşmada” Madde bağımlısı kişinin maddeden arınması, bağımlılığa neden olan bedensel, ruhsal, toplumsal etkilerden kurtulması ve sonrasında bağımlılık nedeniyle yitirdiği toplumsal rolünü yeniden kazanmasını sağlayacak her adımda, her faaliyette Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü “ben buradayım” demiştir, diyecektir ve diyen herkesin de destekçisidir. Bugün burada olmak ve sizlerle beraber olmak bir ümittir, bir heyecan, bir bekleyiştir. Dileğimiz sağlıklı bir gençlik, mutlu bir gelecektir; onlar için onlarla olan; tüm paydaşlara teşekkür eder, şu an eğitim sürecinde olan ve danışmanlık merkezlerinde görev alacak psikolojik danışmanlarımıza başarılar dilerim.” dedi.

 

Proje kapsamında, 9 (Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar, Develi, Tomarza, Pınarbaşı, Bünyan, Özvatan) ilçede toplam 11 (Kocasinan ilçesinde 3 olmak üzere, her ilçede 1 merkez) danışmalık merkezi kurulmuş ve tefrişatı yapılmış olup eğitim faaliyetinin tamamlanmasıyla hizmet sunumu yapılacaktır.

 

21-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.