KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Görevine Başladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Görevine Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakanlık Müşaviri olarak atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Osman Elmalı’ya görevi teslim etti.

 

İlimize atanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İl müdürlüğüne gelişinde Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından karşılandı ve çiçek taktim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan MEB Bakanlık Müşaviri Bilal Yılmaz Çandıroğlu, görev yaptığı süre içerisinde en iyisini yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi. Çandııroğlu, "Bu makamlar takdir makamlarıdır. Şerefle yürüttüğümüz yaklaşık 4 yıllık görev içerisinde elimizden geldiği kadar vatanımıza ve memleketimize hizmet etmeye çalıştık". dedi.


Törende konuşan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise, Kayseri’yi ve Kayserilileri çok iyi tanıdığını söyledi. Elmalı, "Kayseri memleketimdir. Milli Eğitim Müdürlüğü, 11 yıl görev yaptığım ve canla ve başla çalıştığım yer. Kayseriliyi çok iyi biliyorum. Burada beraber çalıştığım arkadaşlarım yüzde 80 civarında, diğerlerini de uzaktan tanıyorum. Yabancı bir yer değil. Burası takdir makamı. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ´Sakın kader deme, kaderinde üstünde bir kader vardır´. Demek ki kader nasıl bir çizgiyse biz ona uymak mecburiyetindeyiz. Ben sayın müdürüme bundan sonraki görevinde ailesi ve çocuklarıyla beraber mutluluklar diliyorum. Bu bir görev teslimidir. Her baba yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bizimde kendimize göre yapacağımız planlamalar var. İnşallah bunları hep beraber uygulayacağız. Tanıdığım bir yer olduğu için kaldığım yerden devam ederek, Kırşehir’den aldığım tecrübeler ile beraber ilimizi en üst seviyelere çıkarmaya gayret edeceğiz.

 

İlimizin eğitim seviyesini en üst seviyelere çıkarmak için elimizden gelen bütün gayretleri göstereceğiz. Bu tek bir kişinin işi değildir. Basınla, halkla, veliyle ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber yapılacak iştir. İnsan her zaman yanlış yapabilir. Netice itibariyle bende bir insanım. Hata yapmamak için her türlü gayreti göstereceğim ama olur da bir yanlışımızın olduğunda yardımcı hizmetlinin bile tenkitine ihtiyacımız var. Memleket bizim. Malumunuz üzere 15 Temmuz’da memleketimiz elimizden kayıp gidiyordu ama Allah’ın takdiri bu milletin güzelliği sayesinde Allah bize tekrar memleketimizi takdir etti. Vatanımızın kıymetini bilip gecemizi gündüzümüze katarak çalışmamız lazım." diyerek sözlerini tamamladı.


Bilal Yılmaz Çandıroğlu görev tesliminin ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na günün anısına plaket ve çiçek takdim etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri olarak atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve müdürlük personeli ile vedalaşarak, hatıra fotoğrafı çekildi.

 

25-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-2016

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.