KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Çetin Şen Bilim Ve Sanat Merkezi’ni Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı Çetin Şen Bilim Ve Sanat Merkezi’ni Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Oman Elmalı Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 

"Turkcell Zeka Küpü Projesi" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bilim ve Sanat Merkezlerine gönderilen Maker Kodlama Kitleri ile TÜBİTAK’ın Fizik, Kimya, Biyoloji ve Teknoloji-Tasarım derslerinde kullanılmak üzere göndermiş olduğu etkinlik ve deney setlerini öğrencilere dağıtan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ELMALI "Çocuklarımızın teknoloji ile çağı yakalamasını, var olan potansiyellerine katkı sağlamayı ve özel yetenekli çocukların eğitimleri konusunda ailelerin teknolojik olarak da bilgilendirilmesini hedef alan proje, ülkemizde "Maker Hareketi" konusunda atılan ilk adımlardan biridir. Proje ile çocuklarımıza üretim kültürü aşılanacak, kodlama, tasarım, mekanik, elektronik, robot gibi günümüzün temel gereksinimlerini ve dijital üretim tekniklerini uygulamalı olarak öğrenme imkânı sağlanacaktır." dedi.

 

Ayrıca TÜBiTAK tarafından geliştirilen ve gönderilen deney setleriyle yaparak-yaşayarak öğrenen çocuklarımızın zekâlarını daha etkin kullanacaklarını belirtti. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı öğrencilerle bilim, teknoloji ve sanat üzerine bir süre sohbet ettikten sonra Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinden ayrıldı.

 

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

03-03-2017

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.