KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, İl geneli ortaöğretim kurumlarından 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik yapılan “Temel Dini Bilgiler” yarışmasına katkı sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

 

Ziyarette konuşan İl Milli eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, “İl geneli ortaöğretim kurumlarından 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik yapılan “Temel Dini Bilgiler” yarışmasında 63 bin kitap verdiniz Allah razı olsun. Bu bizi çok mutlu etti, bu sayının önümüzdeki yıl artacağını, Belediye Başkanımızın da bize destek vereceğini velilerimize duyurduk. Müftümüz ile beraber seçeceğimiz önümüzdeki yıla ait kitap konusunda bu sayının artırılmasını, ortaokullara da hem kitap okuma anlamında hem de Peygamber efendimizi anlama ve dinimizi öğrenme adına çok büyük faydalarının olduğunu gördük. 63 bin kitabı sadece 63 bin öğrenci değil, aynı zamanda anne ve babaların da okuduğunu hesapladığımız zaman asgari 150 bin kişinin bu kitaplardan yararlandığını söyleyebiliriz. Desteklerinizden dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” dedi. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de inandığımız değerlere her zaman destek verdiklerini belirterek, “Dinimizin ve Peygamberimizin iyi anlatılması boynumuzun borcu. Bu işi biz yapmazsak hainler boşluğu doldurup kendi emelleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Bu anlamda bize gelen her talebi yerine getiriyoruz. Okullara dağıttığımız kitap projemiz bir taraftan dinimizi doğru öğrenmemizi sağlıyor, bir taraftan da okumaya vesile oluyor. Bu konuda bundan sonra da birlikte çalışarak şehrimizi okuyan şehir yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

18-04-201718-04-201718-04-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.