KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Öğrencilerle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Öğrencilerle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kocasinan İlçesinde bulunan Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8. sınıf öğrencileriyle “İmkânsızlıklar Kader Değil” konulu söyleşide bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, kendi hayatından kesitler anlatarak başladığı konuşmasını, öğrencilerden bol bol okumalarını isteyerek sürdürdü. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,"Okumak çok önemli, maddi manevi yokluklar sizleri hayattan koparmasın. Kendinize hedef koyunuz. İnanmak çok önemli, yaratılış olarak bir birimizden farkımız yok. İmkânsızlık kader değildir. İnancın üstünde hiçbir irade yoktur, aradaki açığı çok çalışarak kapatabiliriz. Donanımlı olmak zorundayız, toplumda fark yaratmak zorundayız. İnsan yapamam dediği zaman yapamaz, bu noktada mesele bitmiş demektir. Ülkemize hizmet sevdasında olmak zorundayız. Kendinizi rüzgâra bırakmayınız, rüzgâra direnmeyi öğreniniz. Birilerinin dediği değil sizin ne düşündüğünüz önemli, mazeretlerini arkasına sığınmamalıyız. Emek hiçbir zaman karşılıksız kalmaz. Hayata kendiniz yön verin. Nasıl yaşamak isterseniz onu yaşarsınız, anne ve babalarınızı bu konuda suçlamayınız. Sosyal faaliyetlerin içinde bulunmalısınız. Kısacası hayatı tek başına yaşamayı öğrenmek zorundasınız ” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu öğrencilerle söyleşisinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre sohbet etti. 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.