KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Milli Eğitim Personeliyle Vedalaştı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Milli Eğitim Personeliyle Vedalaştı

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu dört yıl birlikte görev yaptığı İl Milli Eğitim personeli ile vedalaştı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu yaptığı konuşmada “Bugün itibariyle yaklaşık 4 yıl önce başladığımız Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimiz sona erdi. Bakanlık  Müşaviri olarak görevlendirildim. Bu makamlar takdir makamlarıdır. Şerefle yürüttüğümüz yaklaşık 4 yıllık görev içerisinde elimizden geldiği kadar vatanımıza ve memleketimize hizmet etmeye çalıştık. Özellikle kendi memleketimizde bu görevi yapmanın bizim için ayrı bir önemi vardı. Kendi memleketimize hizmet etme imkânımız oldu. Bu süre zarfında, 2 bin 226 derslik yaptık. Bu Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik sayılarının 4’te 1’ine tekabül ediyor. Bu, bir yönüyle baktığınız zaman tarihi bir rekordur. Biz göreve başladığımızda üniversiteye giriş sıralamasında 20’ci sıradaydık. Bugün Türkiye 2’ncisi olmuş bir ilden bahsediyoruz. STEM projesi başta olmak üzere Tam Öğrenme Projesi, Aile Ziyaretleri Projesi gibi projelerimizi değerlendirdiğimizde Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdik. Bugün STEM Projesi denildiği zaman Kayseri akla geliyor. STEM Projesine başladığımız zaman, ‘Biz Kayseri’yi eğitimde Türkiye’nin başkenti haline getireceğiz’ diye iddiamız var. Elhamdülillah bunu da başardığımızı düşünüyorum. Tam Öğrenme Projesi’nde başarıyı artırma noktasında çok ciddi mesafeler kat ettik. Bakanımız tarafından verilen eğitim beratını Kayseri ilimiz almış oldu. İmam Hatipler’deki okullaşma oranında yüzde 7’lerden yüzde 25’lere yükselen bir rakam söz konusudur.

 

Görev yaptığımız sürede birçok olağanüstü halde bu görevleri yaptık. 4+4+4’ün yarım kalan tarafını burada göreve başladığımız zaman tamamladık. Akabinde 17-25 Aralık sürecini ülkemizle beraber yaşadık. O günden bugüne FETÖ ile verilen mücadelede, İl Milli Eğitim Müdürlüğü noktasında birinci sırada yer almaktayız. Buda bizim için büyük bir başarıdır. Bu başarı sadece bizle olan bir şey değil. Tüm ekip arkadaşlarımızla, müdür yardımcılarımızla, şube müdürlerimizle, ilçe şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve öğretmen arkadaşlarımızla beraber anlattığım bütün süreçlerin tamamını eğitim ekibimizle gerçekleştirdik. Bugün itibariyle 17 bin 526 öğretmen arkadaşımız var. 289 bin 107 tane öğrencimiz var. Biz bize emanet edilen öğrencilerimize Allah için, memleket için, sahip çıkmaya ve onları bir adım da daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olduk.” dedi.

 

Personelden helallik isteyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, “Sürçü lisan ettiysek af fola. Hata yaptıysak af fola. Biz bunu bilerek ve isteyerek yapmadık. İyiyi ve güzeli yapmak için çaba sarf ettik. Bu görevler takdir görevleridir. Nasıl ki zamanında bakanlığımız bizim Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmamızı takdir ettiyse bugünde bakan müşaviri olarak görevimizi takdir ettiler. Gidip orada da bize verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Bu takdiri kullanan büyüklerime teşekkür ediyorum. Herşey bir tarafa memleketimize hizmet etme imkânı verdiler ve şerefle bu görevi yerine getirmeye çalıştık. Herkesin hakkını helal etmesini istiyorum. Hakları geçmiştir, haklarımız geçmiştir. Bizden tarafa ne varsa hepsi helal olsun. Onlarda helal ederse son derece mutlu ve bahtiyar oluruz.

 

Burada göreve başlayacak olan arkadaşımızda memleketimizin bir evladıdır. Daha önce de birlikte çalışma imkanımız olmuştu. Daha sonra Kırşehir’e gitmişti. O göreve devam edecek. İnşallah ümit ediyor ve bekliyorum ki, kaldığımız noktayı memleketimizin hayrına daha da ileri noktalara taşıyacağı inancımız var. Allah onunda memleketimiz adına yar ve yardımcısı olsun.

 

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı programın sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu tüm personelle tek tek vedalaştı.

 

24-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.