KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Başarıyı Ödüllendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu Başarıyı Ödüllendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 47.’si düzenlenen TÜBİTAK Bölge Yarışmasında 100 eser arasında üç birincilik, bir üçüncülük elde eden Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilere ödül verdi.

 

Okulun konferans salonunda düzenlenen ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak, okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü İsmail Kaya, "TÜBİTAK tarafından ülke genelinde düzenlenen orta öğretim öğrencileri arası proje yarışmasına okulumuz yoğun bir proje ile katılmış ve elde etmiş olduğu dereceler ile ön plana çıkmıştır. 47.’si yapılan ve 7 ilden 300 bin civarında orta öğretim öğrencisi arasında düzenlenen bu yarışmaya 850 tane katılım gerçekleşmiş ve kurulan heyet tarafından bu 850 proje 100 projeye düşürülmüştür. Bölge içerisinde de tüm bölgeye davet edilen 17 adet proje olmuştur. Katılım çokluğuna ve okulumuzun elde etmiş olduğu başarıya baktığımız zaman gerçekten okulumuzun bilimsel alanda yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkmaktadır" ifadelerini kullandı.

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yeni yaklaşımların hayatın gerçeği olduğunu kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Biz bunları ne derece güncel tutabilirsek ve hayatımızın içerisine alabilirsek geleceğe de sağlam yürüyebiliriz. Bu, günümüz dünyasının temel gerçeğidir. Bu projelerde bize bu noktada böyle bir alan açıyor. Ülke olarak da, millet olarak da neresinden bakarsanız bakın, geleceğe sağlam adımlarla yürümenin en temel argümanlarından bir tanesi de budur. Bu şekilde yürürken kendimiz olmayı da hiçbir zaman unutmadan, milli ve manevi değerlerimizi üstte tutarak yürüyebildiğimiz ölçüde o kadar kendimiz olabiliriz. Kendimiz olmaktan da bu manada vazgeçmememiz lazım. TÜBİTAK tarafından yapılan projesi yarışması 12 dalda yapıldı ve bunun 5 tanesini Kayserimiz aldı. Bu 5 tanenin 3’ünü ise Mustafa Eminoğlu Anadolu Anadolu Lisesi aldı. Bu hakikaten çok güzel bir başarıdır. Bu başarı takdir ve tebrik edilir. Teşekkürlerin en büyüğü öğrencileredir. Çünkü yapılan her şey sizler için yapılıyor. Bütün çalışmaların temelinde sizler varsınız. Sizleri de tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından bölge yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ödül alan öğrencilerimiz:

´Değerler Eğitimi´ birincileri Büşra Yetişir, İrem Ural; ´Matematik´ Projesi birincileri Hilal Altuner, Fatma Yıldırım; ´Fizik´ Projesi birincileri Hafize Nur Soyak, Nurullah Yakup Soyak; ´Değerler Eğitimi´ Projesi üçüncüsü Merve Ocaktan, Sena Arashanlılar

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca Okul Müdürü İsmail Kaya´yı başarılarından dolayı tebrik ederek plaket verdi.

 

28-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.