KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcımız Mustafa Masatlı başkanlığında yapıldı.

 

Toplantıya Vali Yardımcımız Mustafa Masatlı, Cumhuriyet Başsavcı vekili Murat Yerdeyatar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, Üniversite temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Akyol tarafından, Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim çalışmaları ile ilgili slayt gösterisi sunuldu.

 

Programın sonunda Vali Yardımcımız Mustafa Masatlı dilek ve etmenli bölümünde katılımcılara söz verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,”Halk Eğitimler konusunda grup oluşması durumunda açamayacağımız kurs yoktur. Kurslar konusunda Kayseri’de oran %8 dir. Bu oran Türkiye’nin üstünde, bu kazanım hepimizindir. Yeter ki sizler, bizler istekli olalım ” dedi.

 

Abdullah Gül Üniversitesi temsilcisi,” Ölçme ve değerlendirmede kriter tutmadığını belirterek, Hayat Boyu Faaliyetleri meslek edindirme yönüne ağırlık vermeli. Kalite artırılmalı ” dedi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi temsilcisi ise,  Üniversitelerinin Hayat Boyu Eğitimine destek vermek istediklerini belirterek okulumuzda bulunan öğrenci kulüpleri ile işbirliği yapılmasını dile getirdi. Erciyes Üniversitesi temsilcisi Öğrenme Şenliklerine, Üniversite olarak destek vermek isteğini dile getirerek Üniversitemiz tarafından düzenlenen bahar şenliklerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünüzde stantlar açması konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.

 

Vali Yardımcımız Mustafa Masatlı ise, “Kaliteli eğitim için çok çalışmalıyız. İlimiz ticari yapısı göz önüne alınacak olursa özellikle mobilya, turizm alanında kalifiye eleman yetiştirmek için kurslar açılmalı. Hayat Boyu çalışmaları konusunda Kayseri için neler yapılmalı konusunda çalışmalar yapılmalıdır. ” dedi.    

 

Toplantı, bir dizi kararların alınmasıyla son buldu.  

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.