KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İhmal Etme Geleceğine Sahip Çık” Proje Toplantısı

“İhmal Etme Geleceğine Sahip Çık” Proje Toplantısı

“İhmal Etme Geleceğine Sahip Çık” Proje Toplantısı Yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen ‘İhmal Etme Geleceğine Sahip’ proje toplantısına Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Asliye Ceza Hakimi Necati Daştan, Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Mustafa Arslantürk,  Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü  Tuncay Demir ,okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir “Projemize destek veren ve katılan okul idarecilerimize, velilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün etkinliği için buradayız. Bu çok önemli bir toplantı. Çocuklarımıza ne derece sahip çıkarsak görevimizi o kadar yerine getirmiş olacağız. İhmal, istismar ve madde bağımlılığı çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan düzenlenen bu tür programların düzenlenmesini çok önemli buluyoruz” diye konuştu.

 

Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise, “İdarenin, eğitimcinin tek kaygısı vardır, o da ülkeyi esenliklere ulaştırmaktır. Bunu düşünürken de en büyük sermayemiz çocuklarımızdır. O açıdan düzenlenen bu tür programlar çok önemli” dedi.

 

Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç ise, “Yeni bir eğitim faaliyetinde bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Eğitim çalışmaları çok önemli. Bizlerin geleceği çocuklarımız. Bunun içinde güzel eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini biliyorum. Çocuklarımız bizim en önemli varlıklarımız. Onları toplum içine kazandırmak bizim en önemli görevimiz. O açıdan lütfen çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

 

Asliye Ceza Hakimi Necati Daştan, “Ben bu projenin Türkiye çapında uygulanmasını istiyorum. Bize görev verilirse seve seve yaparız. Takdir sizlerin. Benimde, sizlerin de çocuklarınız var. Çocukların suça bulaşmalarını önlemek için cezai müeyyideler anlatarak önleyebiliriz. Bu yüzden bizler emek veriyoruz. Yüzlerce istismar suçu var ama adliyeye intikal edenlerin en az 1-2 katı intikal etmiyor. Şantaj yaparak eylemlerini sürdürme amacı gütmektedirler” diye konuştu.

 

Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Mustafa Arslantürk ise, “Özellikle 18 yaşından küçükler çocuk yaştadır. 15 yaşından küçük her harikulade çocuktur. 15 yaşından küçük çocuklara cinsel istismar yapıldığında biz Cumhuriyet Savcısı olarak o sanığın yakasını bırakmıyoruz. Çocukların ister rızası olsun, ister olmasın. 0-15 yaşına kadar ki suçlamalar kamu adına devam eden suçlamalardır. Diyelim ki mağdur 14,5 yaşında, failde 20 yaşın üzerinde olduğu zaman cezalar oldukça ağırdır. Duruşma salonunda sanıktan daha çok ağlayan mağdurlar gördük. Buradan velilerimize söylüyorum; Kayser Adliyesinde önümüze dava geldiği zaman hiçbir gerekçe bizi ceza vermemizden alıkoymuyor. Özellikle 0-15 yaşındaki grup çok önemli. 0-15 yaşındaki çocuklarımızı çok iyi yetiştirmemiz lazım. İslami örf ve adete göre yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.