KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Hoşgörü Toplumunda Ermeniler’ Konulu Konferans Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, ´Hoşgörü Toplumunda Ermeniler´ konulu konferans yapıldı. 
‘Hoşgörü Toplumunda Ermeniler’ Konulu Konferans Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, ´Hoşgörü Toplumunda Ermeniler´ konulu konferans yapıldı. Araştırmacı-yazar Abdullah Ayata tarafından Kayseri Anadolu Lisesi’nde beş merkez İlçe Şube Müdürleri ve lise müdürlerine konferans verildi. 

 

Konferansta açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, düzenlenen programa değinerek, "Bu projenin açılışını özel bir yerde yapıyoruz. Kayseri Lisesi bilindiği üzere Kayserimizin en eski okullarından birisi. Tarihi anlatan yönünün olması bizim bu projeyi buradan başlatmamız da en büyük etken. Hakikaten müdürlük, yaptığımız işler noktasında resmiyete baktığınız zaman bunlar zaten bizim yapmamız gereken işler. Biz burada üzerine bir adım daha atmayı, bir tuğla daha koymayı amaçlıyoruz. Mevcut olandan biraz daha fazla şeyler yapmaya çalışıyoruz. Devlet bizi hizmet etmek adına bir takım yerlere getirmiş. Dolayısıyla hangi alanla olursa olsun bir adımlık dahi olsa bir düşünceyle bu idarecilik görevlerini yerine getirmemiz lazım diye düşünüyorum” diye konuştu. 

 

Programa konuşmacı olarak katılan araştırmacı-yazar Abdullah Ayata ise, "´Hoşgörü Toplumunda Ermeniler´ konusunu sizlere anlatacağım. Bugün burada konuyla ilgili bildiklerinize, duyduklarınıza ilaveten sizlere değişik bilgileri paylaşmaya çalışacağım. Ermeniler, 1,5 milyon ırktaşlarının Türkler tarafından katledildiği, soykırıma uğradıkları iddiaları ile sürekli olarak dünya kamuoyunu meşgul etmektedir. Ne yazık ki bu yoğun karalama kampanyaları yaşamakta oldukları ülkelerde tasvip görülüp, aleyhimize delil olarak kullanılmaktadır. Son dönemlerde yapmış olduğumuz uluslararası antlaşmaların birçoğunda anlaşmanın gizli ya da açık şartı olarak önümüze sürülmektedir Ayrıca neden başka ülkelerin Türk sorunu yok. Osmanlı kaynakları yerine yabancı kaynakları incelenmeye başlanmış ve Ermeniler her yerde iyi bir lobi faaliyetlerinde bulunmuşlardır." dedi.

 

Ayata ayrıca, " Ermenilerin 3 T si var: Tanınma, toprak ve tazminat talepleri yüzyıllarca devam etmekte. Malum olduğu üzere 2015 yılı sözde Ermeni soykırımının 100. yıldönümü. Bu vesile ile Ermenilerin faaliyetlerini daha çok arttıracakları muhakkaktır. Bu duruma kayıtsız kalmayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz öncelikle öğrencilerimizi ve halkımızı bilinçlendirmek amacıyla böyle bir proje hazırladı. Bu tutumlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.